BLOGas

ŠILDYMO SEZONAS: DIDELĖS SĄSKAITOS IR SAUSA ODA

2

Šildymo sezonas ir vėl čia! Pagaliau rudeniškos drėgmės persunktus kaulus sušildys radiatorių skleidžiama kaitra. O man nebereikės iš vakaro išskalbtų drabužių ryte džiovinti su plaukų džiovintuvu. Lucky me! Žinoma, ne viskas auksas, kas auksu žiba. Kartu su dirbtinės Sacharos sezonu prasidėjo ir amžinoji odos sausra. Kaip ji pasireiškia? Va, sėdi sau ramiai prie kompiuterio, geri arbatėlę, o visą kūną niežti, tempia, erzina kontaktas su drabužiais bei gyvenimu. Pažįstamas jausmas?

Pasakysiu tiesiai šviesiai: prie +30 man buvo geriau. Nes prakaitą nuo odos dar galima nuplauti. Kelios minutės intensyvios hidro terapijos ir tu jau naujas žmogus. Šildymo sezono metu vanduo, jei tik nėra pilamas į skrandį, tampa priešu number 1. Ne veltui dermatologai liepia atsisakyti karšto dušo, gulėjimo verdančioje vonioje, pirčių ir sausinančių muilų. Pagalvokite logiškai, ką jūs bandote nusiplauti: purvą ar tiesiog odą?

Tai va. Atsakymas aiškus: metam prausimąsi dėl „reikia atsipalaiduoti, išbandyti naują vonios druską, nėra, ką veikti“ ir panašių priežasčių. Pasijusite lyg laimėjusi loterijoje. Ir net nereikės pirkti loterijos bilietų! Oda taps sveikesnė, nes kasdien nenuplausite natūralaus apsauginio barjero, losjono kūnui buteliukas tuštės lėčiau, o sąskaita už vandenį sumažės. Kiek? Jei tuo pačiu išbandysite alternatyvius prausimosi būdus (pvz.: pas kaimyną, sporto klube, sniege...), net iki kelių kartų. Ir tai tikrai ne rinkiminis pažadas!

sildymo sezonas

Aišku, toks odos tausojimo būdas nėra tobulas. Kartais tenka nusižengti savo sukurtoms taisyklėms, o kai kada ir pasiduoti silpnumo akimirkoms. Nes žiema yra SUNKUS metas! Bet nepamirškite: kiekvienas prausimasis (planinis ar ne) turėtų pasibaigti kremų tepimo ritualu. Užknisa laukti, kol susigers? Nepagailėkite vieno kito papildomo euro ir pasirinkite maksimaliai greitai susigeriantį variantą. Ir žiūrėkite, kad neturėtų durnos savybės kimšti poras! Arba probleminėms vietoms naudokite intensyviai drėkinantį kremą nuo spuogų. Kitaip pavasarį teks pamiršti atviras palaides. Liūdnoka perspektyva. Bet kaip pažinsi džiaugsmą, nepažinęs liūdesio?

Dar viena gudrybė: tepliokitės vos tik iššokus iš dušo, o tada ramiai dvi minutes valykitės dantis. Kol naikinsite apnašas, losjonas iš paviršiaus ners į vidų. Elementaru, Vatsonai! Vyras ar vaikai nekantriai trypčioja aplink vonios kambarį? Kelkitės 15 minučių anksčiau. Sunkiai įvykdoma? Žinau... Liūdna ta pelėda, kuriai vyturiu reikia pavirsti.

Kūno odą gelbėti padės ir reguliarus šveitimas. Tik neįsijauskite! Užtenka kelių kartų per savaitę švelnaus masažo su šveitikliu, jog nugalėtumėte negyvos odos sluoksnį, įaugusius plaukus (kas žiemą negali gyventi be pėdkelnių, supras mane) ir kremo likučius. Šios procedūros geriau nepraleisti, nes jos metu galima svajoti apie mažėjantį celiulitą, drėkinti plaukus balzamu ar sugalvoti tris priežastis, kodėl jums reikia naujų batų.

Beje, įprastą kojų skutimą kiekvieną dieną palikite tam laikui, kai kas nors tas kojas matys. Kitaip nuolat kankinamą odą nusikasysite iki žaizdų. True story. Kaip nepavirsti vilkolakiu? Išbandykite nemalonias alternatyvas: depiliaciją vašku, rovimą su epiliatoriumi, cheminius kremus (ne, geriau šitų irgi nereikia) ar trumpinimą moteriška skutimosi mašinėle. Jei turite storą odą, atsparią mechaniškam brūžinimui, praleiskite šitą patarimą pro ausis. Ir priimkite mano pavydo bangas.

dalykai

Išbandėte viską, tačiau niekas nepadeda? Apsilankykite dermatologo kabinete. Galbūt čia jau ne šiaip sezoninis sausėjimas. Arba tiesiog geriate per mažai vandens. Sakoma, jog reikia maždaug dviejų litrų, kad kūnas veiktų kaip gerai sutepta mašina. Bet čia truputuką didoki skaičiavimai. Pabandykite prie įprasto kiekio pridėti vieną ar dvi stiklines paprasto vandens. Ypač jei kažkaip netikėtai padidėjo išgeriamos kavos kiekis. Ir stebėkite savo organizmą. Ką jis sako? Nori į tualetą? Tai eikite! Ko sėdite?

Paskutinis pastebėjimas bus ne visai į temą, bet... sausos lūpos žiemą yra ne laižomos, o tepamos riebiais, taukų prisodrintais balzamais! Parašiau ir iš karto lengviau ant širdies pasidarė. Kaip sužinoti, ar radot gerą priemonę? Ji turi maloniai jaustis ant lūpų net praėjus valandai. Ne taip – „Kokį šūdą aš čia užsitepiau?“, ir ne taip – „Kodėl mano pica yra braškių, mėtų, šokolado skonio?“, o taip lyg lūpos būtų panirusios į pūkuotų debesėlių SPA. Beje, lūpų dažai nėra geriausia alternatyva, nes jie mėgsta nuvalgyti viršutinį lūpų sluoksnį, sutraukti visą drėgmę ir garsiai juoktis iš jūsų pastangų būti gražiai. Išeitis? Pabandykite prieš dažantis pasitepti balzamu. Aš nesismulkinu bei kraunu iš karto kelis sluoksnius, bet jūs galite ir mažiau (pasirinkimo laisvė egzistuoja. Kol kas...). Ir palaukti keletą minučių iki pirmasis sluoksnis susigers į lūpas. Maža kas. O jei lūpų dažai pradės blizgėti daugiau nei pridera dienos metui? A? Stiliaus etiketo katastrofa! Ne kitaip.

O geriausia, ką galite padaryti, tai išvykti į šiltus kraštus ir nesukti sau galvos dėl tokių niekų kaip šildymo sąskaitos, sausa oda, nesibaigiančio lietaus sugadintas makiažas ar drabužių dydžius keičiančios kandys-siuvėjos.

Iliustracijos iš Caro Martini Tumblr

app.Komentarai

  1. Nuostabūs patarimai ir šypsena veide beskaitant. Taip ir toliau!
  2. Super! Kaip visada geriausios emocijos skaitant! :)

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.