BLOGas

Kremai nuo saulės taps efektyvesni dėka augalinės medžiagos – lignino

0

Ligninas yra mišrus polimeras, kuriam kaupiantis augalai medėja ir tvirtėja. Naujausi tyrimai rodo, kad specifinis lignino tipas gali būti veiksmingas gerinant kremų nuo saulė apsaugą.

Mokslininkai džiaugiasi atradę, kad ligninas, natūraliai randamas augaluose bei vienas iš didžiausių pašalinių produktų popieriaus pramonėje, gali būti naudojamas kaip veiksminga alternatyva sintetiniais UV filtrams.

Šiuo metu kremų nuo saulės rinkoje dominuoja sintetiniai UV filtrai bei iki nanodalelių susmulkintas titano oksidas, tačiau labai trūksta natūralių ir veiksmingų alternatyvų. Iki šiol buvo pastebėta, kad kremų nuo saulės efektyvumą gali padidinti žalia kava, sojų ir papajų  ekstraktai, bet ligninas suteikia kur kas geresnę apsaugą.

Amerikos chemijos asociacijos mokslininkai pastebėjo, kad ligninas padeda padvigubinti kremų nuo saulės SPF, bet kai kurie tipai turi potencialo SPF 15 kremo apsaugą sustiprinti iki SPF 92. Kol kas mokslininkai susidūrė su problema, kaip stabilizuoti formulėse didelius kiekius lignino, tad reikės daugiau tyrimų ir eksperimentų.

Naujiena parengta pagal cosmeticsdesign.com  informaciją

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.