BLOGas

Patarimai visiems, kas kenčia nuo spuogų

26

Šie patarimai skirti visiems, kas kenčia nuo spuogų. Tai skaitytojų pageidavimu atnaujintas ir papildytas patarimų sąrašas, kuriame rasite ne vieną būdą kaip pagerinti arba visiškai įveikti spuogus.  Nesvarbu, koks jūsų amžius ar lytis – spuogai vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu atsiranda daugeliui žmonių, tad svarbiausia, nenusiminti ir atrasti jums ir jūsų odai geriausias priemones, padėsiančias įveikti šią nemalonią problemą. P.S. Visus patarimus išbandė straipsnio autorė.

 

PRADŽIA

Pirmiausia apsišarvuokite kantrybe, nes pagerinti problematiškos odos būklę reikės laiko. Jei spuogeliai kankina metų metus, nesitikėkite rezultatų jau po savaitės. Būkite pats sau gydytojas, kuris domisi ir analizuoja informaciją, pritaiko ją savo odos būklei ir poreikiams, nuosekliai ir lėtai išbando įvairias priemones, moka kritiškai pažvelgti į savo odos priežiūros, mitybos ir gyvenimo būdo įpročius. Čia rasite daugybę patarimų, kurie apims įvairias jūsų gyvenimo sritis. Tai nereiškia, kad visais patarimais reikia vadovautis, tiesiog ieškokite jums geriausiai tinkančių. Veiksmingiausios bus kompleksinės priemonės, tad jūsų tikslas yra išsirinkti patarimų grupę, geriausiai tinkančią jums ir jūsų odos būklei.

sveika-oda

PRIEŽASTYS

Norint išspręsti problemą, iš pradžių reikia išsiaiškinti, kokia jos priežastis. Kalbant apie spuogų atsiradimo priežastis, tikriausiai reiktų pradėti nuo odos struktūros ir joje vykstančių procesų aiškinimo, bet šis straipsnis skirtas patarimams, tad tik labai trumpai paminėsiu pagrindines priežastis, kurios sukelia aknę.  Lengviausiai išgydyti spuogelius, kuriuos sukelia netinkamai pasirinkta arba prasta kosmetika. Ji gali kimšti poras, erzinti odą, alergizuoti ir visa tai gali paskatinti spuogelių atsiradimą. Taip pat lengva įveikti spuogelius, jei jų atsiradimą skatina netinkami odos priežiūros įpročiai, pavyzdžiui, higienos trūkumas arba per kruopštus odos plovimas, odos lietimas nešvariomis rankomis, per gausus kosmetinių priemonių naudojimas. Kur kas sunkiau išgydyti jaunatvinius spuogus ar tokius, kuriuos sukelia hormonų disbalansas, o tikriausiai pats sudėtingiausias atvejis – sunki aknės forma, kurią sukelia per aktyvi odos riebalų gamyba. Tačiau net ir sunkūs atvejai yra sėkmingai gydomi.

 

PATARIMAI

KOSMETIKA

kosmetika

 •  Savaitę nenaudokite kosmetikos priemonių, o vėliau naudojamų kosmetikos priemonių skaičių drastiškai sumažinkite iki reikalingiausių.

Iškraukite ant stalo visas kosmetikos priemones, kurias naudojate. Prausikliai, pieneliai, tonikai, kremai, pudra, skaistalai… sąrašas tikriausiai susidarytų ilgas, bet jei pabandytumėte suskaičiuoti, kiek skirtingų medžiagų kiekvieną dieną veikia jūsų odą, tikrai nustebtumėte. Suskaičiuotumėte 50, 100 ir daugiau skirtingų ingredientų, veikiančių jūsų odos procesus (gaila, bet ne visada teigiamai).

Norėdami pamatyti, kaip naudojamos kosmetikos priemonės, ypač dekoratyvinė kosmetika, veikia jūsų odą, leiskite jai pailsėti bent savaitę. Moterims, kurios nenaudoja makiažo, toks patarimas gali atrodyti net juokingas, bet kasdien besidažančioms gali būti rimtas išbandymas. Vis dėlto šis eksperimentas vertas pastangų, nes atsistatys odos procesai, galėsite pamatyti tikrąją odos būklę ir galbūt atsikratysite spuogų ar žymiai jų sumažinsite.

Taigi vieną savaitę plaukite odą paprastu vandeniu, naudokite kremą tik apsaugai nuo šalčio ar saulės spindulių. Stebėkite kaip keičiasi odos būklė.

 • Išsirinkite tinkamas jūsų odai kosmetikos priemones kasdieniniam naudojimui.

Daugybė kosmetikos ingredientų, sintetinių ir natūralių, kemša poras ir dirgina odą, o skambūs užrašai ant pakuočių „healthy“, „natural“, „non-comedogenic“, „for sensitive skin“ ne visada atitinka turinį priemonių indeliuose. To priežastis yra labai paprasta – nėra jokių taisyklių ar bendrų susitarimų, kurie apibrėžtų, kokią priemonę galima vadinti „tinkama jautriai odai“ ar „nekemšančia porų“. Kiekvienas gamintojas turi savo kriterijus ir dažnai užrašus renkasi vadovaudamasis idėja, kaip pateikti produktą vartotojams, kad jis būtų perkamas (net jei apibūdinimas neatitinka naudojamų ingredientų poveikio). Todėl rinktis turite vadovaudamiesi sudėtimi ir savo odos poreikiais. Dėl sudėties galite kreiptis į „Kosmetikos DNR“ dėl apžvalgos arba analizuoti savarankiškai. Venkite priemonių, kuriose gausu poras kemšančių ingredientų (jei pirmose penkiose sudėties pozicijose yra vienas ir daugiau stipriai poras kemšančių ingredientų, į spuogus linkusiai odai tokia priemonė dažniausiai netiks), taip pat dirginančių ir stipriai sausinančių ingredientų.

Atidžiai peržiūrėkite visų naudojamų priemonių sudėtis. Taip pat nuspręskite, kokios priemonės yra būtinos naudojimui, o kurių galite atsisakyti (problematiškai odai mažiau yra visada daugiau). Jei turite tokių priemonių, kurių dekoratyvinės savybės jus džiugina, o sudėtis gąsdina, neišmeskite – tiesiog naudokite jas retomis progomis. Kiekvienai dienai rinkitės kuo lengvesnes ir švelnesnes priemones.

Poras kemšančių ingredientų sąrašą rasite čia.

Odą erzinančių ingredientų sąrašą rasite čia.

 • Naudokite gelius ir fluidus.

Nors apie kosmetikos skirstymą pagal tekstūrą yra kalbama mažai, bet būtent priemonių forma padės išsirinkti geriausiai tinkančias priemones. Kremai dauguma atveju yra skirti sausai odai, nes ingredientai, kurie suteikia kremui būdingą nepermatomą, tirštą, kreminę tekstūrą yra maitinantys ingredientai (dažnai ir kemšantys poras). Skaidri gelių tekstūra rodo, kad priemonė yra drėkinanti ir lengva, tad ji tinkamiausia mišriai ir riebiai odai. Labai riebiai odai tikru išsigelbėjimu gali tapti fluidai, švelnūs tonikai arba išpopuliarėję miceliniai vandenys, nes jie visiškai nekemša porų, bet atlieka drėkinančią, apsaugančią ar net matizuojančią funkcijas.

 • Išbandykite mineralinę pudrą.

Vienas dažniausių klausimų, kurių sulaukiu iš skaitytojų: kaip išsirinkti gerą kreminę pudrą riebiai odai? Geriausias atsakymas būtų – pamėginti mineralines pudras. Jos dažniausiai nekemša porų, neerzina odos, maskuoja ir matizuoja, tad atlieka visas frunkcijas, kurių norėtumėte iš kreminės pudros, bet negalite gauti, nes jos tekstūrai ir padengimui reikalingi ingredientai, kurie gali kimšti poras arba kitaip trikdyti normalią odos veiklą.

Mineralinių pudrų apžvalgas rasite čia.

PROBLEMATIŠKOS ODOS PRIEŽIŪRA

odos-prieziura

Problematiškai odai reikalinga gana minimali priežiūra, tik naudojamos priemonės turi būti pasirinktos itin atidžiai. Minimalus sąrašas reikalingų priemonių:

- švelnus, nesausinantis, nedirginantys prausiklis;

- švelni ir lengva makiažą valanti priemonė, kurią galima naudoti kaip veido valiklį vietoje prausiklio;

- lengvas, porų nekemšantis drėkinantis gelis ar fluidas su UV apsauga;

- dezinfekcinė priemonė;

Pasirinktinai: priemonė su BHA rūgštimis, atskiras kremas nuo saulės.

Galima naudoti, bet nėra būtina: tonikas, kaukė, serumas ir pan.

Problematišką odą reiktų plauti du kartus į dieną (ryte ir vakare). Jei oda labai riebi, dieną galima perplauti paprastu vandeniu arba žolelių arbata (pavyzdžiui, medetkų ar ramunėlių, nes jos švelniai sausina, veikia antibakteriškai, raminančiai). Kremą geriausiai naudoti tik ryte, kad jis saugotų odą nuo žalingų aplinkos faktorių. Vos tik grįžus namo, švariai nuvalykite veidą, prieš naktį naudokite nebent priemones su rūgštimis arba nieko (leiskite odai pačiai atsinaujinti). Stenkitės, kad kuo įmanoma daugiau laiko oda būtų tiesiog švari, be jokių dekoratyvinių priemonių.

10 geriausių priemonių nuo spuogų rasite čia.

 

PRIEMONĖS NUO SPUOGŲ

priemones-nuo-spuogu

Išbandykite natūralią ir paprastą priemonę nuo spuogų – arbatmedžio aliejų.

Prieš griebiantis visų kitų priemonių nuo spuogų, išbandykite paprastą ir veiksminga – arbatmedžio aliejų. Antibakteriškai, priešuždegimiškai ir antispetiškai veikiantis aliejus nekemša porų, neriebina odos ir padeda greičiau sugydyti net užsispyrusius spuogelius bei spuogelių pažeistą odą. Veiksminga priemonė už nedidelę kainą.

Arbatmedžio aliejaus aprašymą rasite čia.

 • Kosmetika nuo spuogų – naudoti ar nenaudoti?

Kosmetika nuo spuogų galima pavadinti labai įvairias priemones, būtent taip daro ir gamintojai. Kremas nuo spuogų gali būti maitinantis kremas su raminančiais ingredientais, kuris gydys spuogų pažeistą odą, bet kimš poras.  Tonikas nuo spuogų gali būti sausinantis ir taip skatinantis tik dar didesnę riebalų gamybą. Taip pat populiarūs yra įvairūs rinkiniai, kuriuose yra prausiklis, tonikas ir kremas, tačiau ne visos priemonės gali būti naudingos ir vertingos jūsų odai ir jos būklei. Kaip rodo puslapio patirtis, rinkiniai ir produktų linijos yra pelningos gamintojams, bet retai naudingos individualiems pirkėjų poreikiams, o ir pasikliauti galima tik konkrečiais produktais ir jų sudėtimi. Nenaudokite priemonių, vien todėl, kad ant jų rašoma – „nuo spuogų“, domėkitės sudėtimi, kad galėtumėte sužinoti, kokio poveikio iš tiesų galite tikėtis.

Priemones nuo spuogų rasite čia.

 • Išbandykite priemones su salicilo rūgštimi.

BHA arba kitaip salicilo rūgštis yra pagrindinis „draugas“ gydant spuogelius ir valant inkštirus. Tik labai gaila, kad gerų priemonių rinkoje vis dar trūksta. Kuo salicilo rūgštis tokia naudinga? Ji veikia antibakteriškai ir priešuždegimiškai, sugeba prasiskverbti į pačias poras, kur paprasčiausiai ištirpdo sukietėjusius ir poras užkimšusius odos riebalus, taip pat valo suragėjusias negyvas odos ląsteles bei šviesina odą, padedama greičiau sumažinti po spuogų likusius randelius.

Priemonių su saliciliu yra įvairių. Viena grupė yra dezinfekuojančios priemonės, kurių sudėtį sudaro salicilo rūgštis ir alkoholis. Tokią priemonę reikia naudoti tik iškilusiems skausmingiems spuogeliams trumpą laiko tarpą, nes alkoholis sausina ir pažeidžia odą. Kita grupė priemonių yra prausikliai su salicilo rūgštimi. Jie padeda efektyviau nuvalyti odą. Prausiklių poveikis mažesnis, nei kremų ar serumų, bet jie švelnesni odai. Paskutinė grupė yra kremai ir serumai, kurių poveikis stipriausias. Su jais būtina naudoti UV apsaugą, nes salicilo rūgšties atidengti nauji odos sluoksniai ir spuogelių pažeistos vietos yra jautresnės saulės spinduliams (gali atsirasti pigmentinių dėmių). Gera priemonė su salicilo rūgštimi turi būti su kuo mažiau erzinančių, poras kemšančių ingredientų ir tinkamu pH.

Priemones su BHA galite rasti čia.

Daugiau apie atsargumo priemones naudojant BHA galite rasti čia.

 •  Vandenilio peroksidas – tik tada, kai nepadeda salicilio rūgštis.

Salicilo rūgštis yra veiksminga priemonė, bet sunkesniems ir sudėtingesniems spuogų atvejams ji gali būti per silpna, tada padėti gali vandenilio peroksidas ir priemonės su šiuo ingredientu. Dažniausiai ši priemonė yra reikalinga cistinių spuogų gydymui. Cistiniai spuogai – rimčiausia spuogų forma. Spuogai susidaro giliai po oda, jie skausmingi ir palieka randus. Cistinius spuogus sukelia bakterijos, kurias padės įveikti giliai įsiskverbiantis vandenilio peroksidas. Labai svarbu naudoti tinkamą koncentraciją – pradėti nuo 3-5 proc. ir tik įpratus išbandyti didesnes koncentracijas. Pasitaiko, kad žmonės naudoja vandenilio peroksidą paprastiems spuogams ir žaizdoms, net neišbandę lengvesnių priemonių. Tokiais atvejais vandenilio peroksidas gali deginti odą ir palikti dideles žaizdas. Vandenilio peroksidas taip pat gali sukelti alergiją, odos sudirgimą, todėl jį reiktų naudoti pasitarus su gydytoju, kuo rečiau ir trumpesnį laiką.

 • Receptiniai tepalai ir antibiotikai

Jei kankina cistiniai spuogai ir jokios priemonės nepadeda jų sukontroliuoti, nelaukite ir kreipkitės į dermatologą. Šiuo metu yra ne vienas veiksmingas būdas, sėkmingai gydantis sunkias aknės formas. Priklausomai nuo jūsų odos būklės gydytojas paskirs individualų gydymą receptiniais tepalais, antibiotikais ar jų kompleksu. Tinkamai parinktas gydymas padeda visiškai išgydyti spuogus, nors pareikalaus apie 3 mėnesių. Apie gydymui naudojamas aktyviąsias medžiagas ir priemones daugiau papasakosiu ateityje, bet visą reikalingą informaciją jau šiandien jums gali suteikti specialistai. 

Apie „Retin A“ kremą galite pasiskaityti čia.

 

MITYBA

mityba

 • Gerkite pakankamai vandens

Vanduo padeda odai atsinaujinti, todėl vandenį reiktų gurkšnoti visą dieną. Jei neatsispyrėte saldumynams ar riebiam maistui, išbandykite gudrybę – pavalgius, po 30 min., išgerkite stiklinę vandens (nerekomenduojama persivalgius arba kenčiant nuo skrandžio ar virškinimo problemų). Pamatysite, kad nesveiko maisto poveikis odai bus mažesnis.

 • Daugiau nei pusę jūsų kasdieninio valgiaraščio turi sudaryti daržovės

Jums naudingos daržovės, kuriose gausu ląstelienos, nes jos reguliuoja virškinimą ir padeda išvengti spuogų. Taip pat daržovės užtikrins, kad gautumėte vitaminų ir mineralinių medžiagų, kurios saugo odą, bei leis mažiau suvalgyti nesveiko maisto.

 • Maksimaliai sumažinkite cukraus vartojimą

Kai norite pasūdyti patiekalą, kiek beriate druskos? Šaukštelį, o gal du. O kiek dedate cukraus? Kiek jo yra pusgaminiuose, siūlomuose parduotuvėse? Nors saldumui užtektų šaukšto, įdedama stiklinė. Cukraus yra daugumoje mūsų vartojamų produktų, tad per dieną tikrai viršijame jo normą – apie keturis valgomuosius šaukštus (tiek rekomenduoja Pasaulinė sveikatos organizacija). Cukrus sukelia ir skatina mūsų organizme uždegiminius procesus, silpnina imunitetą, lėtina medžiagų apykaitą ir išbalansuoja hormonų sistemą – sudaro puikias sąlygas spuogų atsiradimui. Cukraus nereikia atsisakyti, bet jį būtina riboti. Cukraus ribojimas suteiks ir daugiau naudos jūsų sveikatai: sumažins raukšlių kiekį, leis palaikyti lieknas kūno linijas, mažins apetitą. Pamirškite mitą, kad spuogai atsiranda nuo šokolado. Ne kakava, o šokolade esantis cukrus skatina jų atsiradimą.

 • Gerkite žaliąją, imbiero, medetkų arbatas, vandenį su citrina

Žaliojoje arbatoje yra katechino, kuris kovoja su uždegimais ir saugo jūsų odą nuo laisvųjų radikalų. Keli žalios arbatos puodeliai turėtų tapti jūsų kasdieniniu įpročiu. Taip pat uždegimus mažina ir virškinimą gerina imbiero bei medetkų arbatos. Vandenį galite paskaninti šviežiomis citrinos sultimis – vitaminas C itin naudingas odai.

 • Sumažinkite pieno vartojimą

Pienas gali skatinti spuogų atsiradimą, nes jame yra hormono progesterono ir jodo. Reiktų stebėti, kaip jūsų oda reaguoja į pieno vartojimą ir jo kiekį riboti.

 • Kai smarkiai beria, venkite aštrių patiekalų

Aštrus maistas nesukelia spuogų, bet gali pabloginti jų būklę, todėl laikinai jo reiktų atsisakyti.

 

GYVENIMO BŪDAS

gyvenimo-budas

 • Mankštinkitės

Mankšta ir aktyvus fizinis gyvenimas teigiamai veikia mūsų nervinę sistemą, skatina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, todėl teigiamai veikia ir veido odą.

 • Gerai išsimiegokite

Naktį oda atsinaujina, todėl kokybiškas miegas labai svarbus jos grožiui. Apskaičiuota, kad naktį odos ląstelės dalinasi dešimt kartų greičiau nei dieną, o išskiriamas augimo hormonas padeda palaikyti odos stangrumą.

 • Skirkite laiko pomėgiams, kurie leistų atsipalaiduoti ir atsikratyti streso

Stresas skatina spuogų atsiradimą, todėl nepamirškite mėgautis gyvenimu ir nepasiduokite nepasitikėjimui savimi, kuris gali kankinti dėl problematiškos veido odos.

 • Kiekvieną dieną pabūkite gryname ore

Vitaminas D gydo odą, todėl naudinga bent kelias minutes pabūti saulės šviesoje. Odą taip pat teigiamai veikia grynas oras.

 • Palaikykite švarą namuose

Dulkės ir nešvara namuose gali erzinti odą. Reguliariai keiskite pagalvių užvalkalus, nes juose kaupiasi nešvarumai, kurie erzina odą. Jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio, taip pat reguliariai valykite dulkes. Jei nešiojate akinius, jos reguliariai plaukite, nes ant jų kaupiasi nešvarumai, bakterijos, odos riebalai. Taip pat reiktų nepamiršti ir mobilaus telefono.

 • Gerai nuplaukite veido odą po šampūno, kondicionieriaus, plaukų kaukės naudojimo

Plaukų priemonėse gausu ingredientų, kurie kemša poras, todėl jas būtina gerai nuplauti nuo veido, kaklo, krūtinės ir zonų aplink ausis.

 

JEI NIEKAS NEPADEDA

 

 • Pasitikrinkite, ar neturite kirmėlių

Žarnyno kirmėlės gali skatinti spuogų atsiradimą. Jei namuose laikote naminių augintinių, jus kankina virškinimo problemos, pilvo skausmas, nepaaiškinami bėrimai, kosėjimas, sloga, slenkantys plaukai, reiktų pasitikrinti, ar neturite žarnyno parazitų.

 • Pasitikrinkite, ar nesutrikusi skydliaukės veikla

Kadangi riebalų liaukoms įtakos turi hormonų veikla, spuogų atsiradimą gali lemti skydliaukės hiperfunkcija. Skydliaukė gamina per daug hormonų, kurie ir skatina spuogų atsiradimą. Kiti skydliaukės hiperfunkcijos simptomai: dirglumas, raumenų skausmas, karščio netoleravimas, aukštas kraujo spaudimas, padažnėjęs pulsas. Dėl tyrimų kreipkitės į šeimos gydytoją.

 • Įsitikinkite, kad nesergate lėtinėmis ligomis, kurios silpnina imunitetą

Nusilpus imunitetui bėrimai daugiausiai formuojasi apatinėje veido dalyje ties žandikaulio apačia bei paausiu. Paprastai būna gilūs, skausmingi, uždegiminiai. Šeimos gydytojas patars, kokius reikia atlikti profilaktinius tyrimus, išrašys vitaminų ir papildų.

app.Komentarai

 1. Sveiki, noriu paklausti kokį geriausią būtų gerti maisto papildą ar vitaminą, kad padėtų atsikratyti spuogų? :) Ačiū
 2. Sveiki! Kenčiu nuo spuogų ant skruostų, kitose veido vietose retkarčiais išdygsta tik pavieniai spuogeliai, bet poros ryškios. Su čia problema bandau kovoti apie metus laiko. Man 22 metai, paauglystėje aknės neturėjau, oda buvo geros būklės, vargino tik retai pasirodantys spuogeliai. Ką galėtumėte patarti? Gal laikas apsilankyti pas dermatologą?
 3. Man tai labai padėjo išvalyti veidą ir panaikinti spuogus Ažuolyno SPA http://www.azuolynospa.lt/blogas/rugstinis-veido-valymas Pabandykit, jei niekas daugiau nepadeda.
 4. Sveiki, ar toks gydymas http://www.azuolynomedicinosklinika.lt/blogas/kaip-panaikinti-spuogus gali padėti išgydyti giluminius spuogus? Ar šis būdas nėra tinkamas?
 5. Pas mane labai riebi oda, ne tik spuogai bet ir guzai atsiranda at veido . Kuo galima panaikinti iškilusius guzus net toki raudoni ,ilga laiką laikosi kuo tepti,ir praustis.
 6. Laba diena, kokia veido odos prieziuros kosmetika rekomenduotumete 26 metu merginai kurios oda linkusi i pavienius spuogelius, poreta( labai dideles poros, turbut genai:(() ir "T" zona dienos antroje puseje blizga, o zandai buna labai sausi, tad manyciau kad mano veido odos tipas misrus bet issityrus pasake,kad sausas(turbut todel kad vis sausinu del spuogeliu),tad nebezinau ka beisbandyti kad mano veido oda pagrazetu...:(noretusi,kad vienu metu ir maitintu oda ir poras mazintu ir neleistu taip riebaluotis ir dar spuogelius gyditu.. Butu super jai kazka patartumet:(
 7. Idomu buvo paskaityti,nes siuo metu kaip tik uzsiemu veido gydimu,kankina spuogai jau nuo 13 metu,atsibodo...turiu patarima irgi labai gera,svarbu issivalyti organizma,ir nuo parazitu irgi...mano pazystama dirba Sibiro sveikata firmoje,ten yra nuostabiu papildu ir organizmo valanciu preparatu,labai siulau visiems...:)
 8. Sveiki, Migdolų aliejus šiek tiek kemša poras, ypač jei oda linkusi į spuogelius. Taip pat odos masažavimas, valymo procedūros ir lietimas gali dirginti odą ar išnešioti infekcijas, todėl spuogelių gali padaugėti (priklauso nuo individualios odos būklės, jautrumo ir procedūrų dažnumo, profesionalumo ir pan.)
 9. Sveiki, mano veido odelė niekad nebuvo ideali, ji yra mišri, ir atsiranda vis keli spuogeliai. Pati mokaus kosmetologiją, ir kai prasidėjo veido masažai pradėjo berti apatinį žandikaulį, ar čia tik sutapimas, ar gali turėti masažai ir migdolų aliejus įtakos? :)
 10. Vieniems žmonėms labiau tinka salicilis, o kitiems - vandenilio peroksidas (abu galima įsigyti vaistinėse, kainuoja visai nedaug). Giluminiams spuogams dažniau tinka vandenilio peroksidas, bet juo galima tepti tik nepažeistą odą, t.y. nespaustus spuogus. Jau išspaustiems dezinfekuoti geriau naudoti salicilį, nes vandenilio peroksidas žaizdoms yra per aštri priemonė. Iš pradžių išbandykite salicilį, jei nepadės - vandenilio peroksidą.
 11. O salicilo spiritu uzlasinti ant isspausto pulinio ir tiesiog palikti? vandenilio peroksidu praplauti pulingus spuogus galima? kadangi spuogas pradeda kilti skausmingu guziuku kol pritraukia pulini kuris sprogsta ir norisi ji kuo labiau uzdezinfekuoti. Kuris is siu naųdingesnis ir turbut vaistinese randamas? aciu, uz atvirus atsakymus :)
 12. Sveiki, Iš pradžių įvertinkite galimybę, ar spuogus gali sukelti šampūnas, kondicionierius, kitos plaukų priežiūros priemonės? Gal pradėjote naudoti naujus produktus, kurie patenka ar prastai nusiplauna paausių srityje? Gal pakeitėte odos priežiūros, prausimosi įpročius? Trumpai sakant, pabūkite sau detektyvu ir įvertinkite visas galimybes. Jei visgi nieko nekeitėte, spuogai gali perspėti apie nusilpusi imunitetą. Nusilpęs imunitetas nebūtinai priverčia blogai jaustis, bet gali sukelti įvairių negalavimų, tarp jų ir spuogų atsiradimą (spuogai, votys, akies miežis - būdingi nusilpusio imuniteto požymiai). Pabandykite gydyti salicilo spiritu, jei oda toleruoja, ir lašeliu arbatmedžio, jei spuogai dideli ir patinę, gali padėti kalio permanganatas. Pasirūpinkite pilnaverte mityba, kokybišku miegu ir poilsiu (nuovargis, stresas, medžiagų trūkumas dažniausiai ir silpnina imunitetą). Jei situacija nepagerės, tiesiog kreipkitės į šeimos gydytoją ir jis įvertins, kokių priemonių reikia imtis - skirs tyrimus, jei reikia vitaminus ar papildus (jei įtars, kad jums trūksta kažkokių medžiagų). Papildai yra labai plati tema, bet jei trumpai, visada geriau gauti reikalingų medžiagų iš maisto, tad pirmiausia reiktų orientuotis į mitybą. Alaus mielės yra vitaminų B šaltinis, tad jos naudingos, jei trūksta būtent šios grupės vitaminų. Jei visgi netrūksta - jos bus neveiksmingos.
 13. Sveiki, pastaruoju metu butent pradejo kilti giluminiai pulingi spuogai paausiu vietoje, anksciau to nebudavo. Rasote jog nusilpusio imuniteto ispejimas? nors jauciuosi gerai. Galite gal placiau apie butent toje vietoje iskilusius, ir ka ant ju uztepti ar vitaminai naudos duotu? del alaus mieliu naudojimo turite nuomone? aciu :)
 14. Geras pastebėjimas! Dėkui:)
 15. Arbatmedžio aliejus porų nekemša. Tik kaip prevencinė priemonė jis nebus itin veiksmingas, geriausia naudoti jau kylantiems spuogeliams;) Žinoma, jei tų spuogelių daug, galite tepti ir visas problemines zonas. Naudokite tik lašelį, ant drėgnos odos ar drėgnu vatos diskeliu. Netepkite aplink akis ir lūpas. Ir jei pirmą kartą bandysite, iš pradžių atlikite jautrumo testą. Gaila, bet spuogai gali kankinti įvairaus amžiaus, būna ir taip, kad jie tik prasideda 28. Nenusiminkite!
 16. Labai geras straipsnis, daugumą dalykų teko išbandyti savo kailiu :-) vienas pastebėjimas - geriant arbatą, siūloma visuomet išspausti kažkiek citrinos sulčių, kadangi arbata 'išplauna' iš organizmo geležį, o vitaminas C tai stabdo ;-)
 17. Sveiki, o arbatmedžių aliejus nekemša porų? Jeigu aš juo tepčiau visą veidą suvilgiusi drėgnu vatos diskeliu? Man 28 metai o spuogai vis dar kankina :(
 18. Sveiki, labai labai ačiū už gerus ir kas svarbiausia veiksmingus patarimus! Mano oda labai sausa ir spuoguota, ant skruostų kapiliarai, ant smilkinių gilūs spuogai, o dar pastoviai spaudėlioju ir krapštau veidą. Jau nebežinojau ką daryti kur kreiptis, tačiau užteko vieno paprasto veiksmingo patarimo - nenaudoti jokios kosmetikos! Rezultatą pamačiau po 5 dienų ir tikiuosi jį išlaikyti. Labai labai ačiū, geriausi linkėjimai.
 19. Sveiki, Šie patarimai rašyti seniai (reiktų juos patobulinti) ir jų tikslas paskatinti kuo mažiau naudoti kosmetikos priemonių, tad ir patarimas plauti vandeniu yra skirtas dienoms be makiažo:) Paprastai siūlau naudoti kuo švelnesį odos prausiklį. Visus apžvelgtus prausiklius galite rasti čia: http://www.kosmetikosdnr.lt/category/veido_prausikliai/
 20. Sveiki, aciu uz naudinga informacija. (: Kilo klausimas del teiginio "Odą plaukite vieną-du kartus per dieną paprastu vandeniu" . Jeigu kasdiena naudoji makiazo pagrinda (ieina i minimalu kosmetikos naudojimo sarasa), kuris kaip bebutu kemsa poras.. dienos eigoje veidas susiriebaluoja.. juk tada toks prausimosi budas netinka? Kaip patartumete tinkamai nuprausti toki veida? Aciu uz atsakyma. (:
 21. Puikus straipsnis.Ačiū.
 22. Paprastai tyrimus skiria šeimos gydytojas. Žarnyno parazitams nustatyti yra ne vienas tyrimas, bet paprastai tiriamas išmatų mėginys, kartais apie kirmėles perspėja kraujo tyrimas (be priežasties padidėjęs vienas iš rodiklių, rodantis alergiją).
 23. Sveiki, o gal galite truputį plačiau pakomentuoti apie žarnyno parazitų tyrimus? Kokie atliekami,kur galima pasidaryti, koks gydymas? Ačiū labai
 24. Sveiki. Norėčiau sužinoti, ar nieko tokio, jeigu veidą prausiu tik vandeniu ir beveik nenaudoju jokių prausiklių, šveitiklių, kremų, serumų, tonikų, kaukių ir t.t.? Tiesiog padariau tokį eksperimentą, kuris tęsiasi jau 2 savaites ir per tą laiką mano veido odos būklė pradėjo gerėti, kaip dabar suprantu, tepdama ją visokiais kremais ir t.t., tik ją suerzindavau, sudirgindavau, ko pasekmė - gausybė spuogų... Taigi nusprendžiau prausti veidą tik vandeniu, o spuogelius tepu arbatmedžio aliejumi, jis tikrai efektyvus. Tačiau čia iškilo keletas klausimų: ar taip elgiantis veido odai nepakenksiu? Ar jai netrūks kokių vitaminų ar medžiagų? Mano oda šiaip yra riebi, ypač vadinamoji T zona. Beje, negaliu apsieiti be vienos priemonės, tai yra be drėkinamojo kremo, tačiau rasti man tinkantį labai sunku, nes man reiktų tokio, kuris nedirgintų odos ir nekimštų porų. Susidomėjau Biodermos Hydrabio Serum, gal jis man tiktų... Labai ačiū už atsakymus.
 25. Minite arbatmedžių aliejų spuogeliams gydyti, ar turite omenyje eterinį arbatmedžių aliejų?

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.