BLOGas

KNYGOS APŽVALGA: "Kaip išsaugoti jaunesnę odą"

4

Haroldas Lanceris yra garsenybių dermatologas, visas pajėgas metęs į odos atjauninimo sritį. Jis sukūrė ne tik savo kosmetikos liniją, bet ir priemonių naudojimo sistemą, vadinamąjį „Lancerio metodą“. Knygoje „Kaip išsaugoti jaunesnę odą“ autorius bando įrodyti savo rekomendacijų pagrįstumą ir aiškina, kaip jas įgyvendinti realybėje. Apibendrinant, metodą sudaro keturi žingsniai: šveisti, valyti, maitinti bei apsaugoti/gydyti. Nors metodas pristatomas kaip revoliucingas būdas sustabdantis odos senėjimo procesus, jis iš esmės nieko naujo nepasiūlo, išskyrus tai, jog skatina dažniau naudoti šviečiamąsias priemones (ir visas kosmetikos priemones apskritai) bei kiek koreguoja priemonių naudojimo eiliškumą (pirmiausia siūlo naudoti šveitiklį, ir tik po jo – prausiklį).

Apibendrinant, metodą sudaro keturi žingsniai: šveisti, valyti, maitinti bei apsaugoti/gydyti.

Lanceris teigia, kad tam, jog oda atsinaujintų, ją reikia nuolat stimuliuoti, ir šį faktą argumentuoja molekulinės biologijos teiginiais. Nors jo pateikti moksliniai faktai apie odos struktūrą ir fiziologiją yra tikrai up-to-date, kiti teiginiai (pavyzdžiui, apie žarnyno „užsikimšimą“ nesuvirškintu toksiniu maistu, toksinų šalinimą per odą ir pan.) labai primena garsios Lietuvos „gydytojos“ postringavimus ir užmuša bet kokį viduje užgimusį mokslinio pasitikėjimo daigą.

Garsus dermatologas siūlo visiems be išimties kasdien šveisti odą (ne tik veido, bet ir viso kūno). Visgi niekur nerasime rekomendacijų, jog šveitimą (o ypač tokį dažną!) reiktų taikyti labai sausai bei ypatingai jautriai ar rožinės kamuojamai odai (Lanceris šiais atvejais siūlo naudoti švelnesnes priemones). Odos šveitimas ją sulygina, stimuliuoja, tačiau tuo pačiu pažeidžia apsauginį barjerą, didina pralaidumą, sutrikdo ryšius su natūralia mikrobioma. Nušveitus ir nuprausus prausikliu odos paviršiuje esantį apsauginį sluoksnį (kurį, beje, pagamino tobuliausia laboratorija – žmogaus kūnas), nieko kito nebelieka, kaip pašalintą apsaugą pakeisti daktaro suformuluotais kremais, serumais ir tepaliukais. Knygoje rasite lenteles ir grafikus, kada ir kaip kokią priemonę reikia naudoti (o jų ten tikrai daug!). Nors Lanceris teigia, jog šiam metodui tinka ne tik jo sukurtos linijos priemonės, be abejo, maksimalius rezultatus galima pasiekti tik su „LANCER Skincare“ kosmetika. Deja, pastaroji nepasižymi išskirtinėmis sudėtimis ar savybėmis (nors tarp galima rasti puikių produktų) ir yra tikrai brangi. Įdomu tai, kad jo linijos šveitiklis palyginti labai abrazyvus bei didelio šarmingumo (aukšto pH). Be to, kai kurios priemonės prastai įpakuotos, ir dėl sudedamųjų dalių jautrumo orui bei šviesai abejotina, ar tikrai išsaugo naudingas ingredientų savybes.

Nors Lanceris teigia, jog šiam metodui tinka ne tik jo sukurtos linijos priemonės, be abejo, maksimalius rezultatus galima pasiekti tik su „LANCER Skincare“ kosmetika. Deja, pastaroji nepasižymi išskirtinėmis sudėtimis ar savybėmis.

Jei vis dar svarstote, ar šis metodas – jums, siūlau pažvelgti ir iš ekologinės pusės. Ar esate girdėję, jog šveitikliuose esančios plastikinės mikrodalelės nesuyra, o kaupiasi vandenyje, juos ryja vandens organizmai ir žuvys?

Populistiniu amerikietišku stiliumi parašyta knyga prasideda įžangos žodžiais „Gerai atrodyti turėtų būti svarbiausias mūsų rūpestis“. Gal ir yra žmonių, kurie tokiai minčiai pritartų, bet aš norėčiau Haroldą pasikviesti kavos ir nuoširdžiai jam paprieštarauti. Kas iš to, jei namo fasadas dailus, tačiau pamatai susmegę, ir viduje betvarkė. Skaitantiems šią knygą siūlau į kiekvieną „revoliucingą“, visiems be išimties siūlomą metodą žiūrėti atsargiai bei atsirinkti sau tinkamiausius patarimus.

 kaip-isaugoti-jaunesne-oda-recenzija-2

Haroldo Lancerio knygą išleido leidykla "Sofoklis"

Ją galite įsigyti: sofoklis.lt

app.Komentarai

  1. Kiek skaičiau aprašymus, jis teigia, kad šveičiant oda kaip ir "sužeidžiama" mikroįtrūkimais, ir tada organizmas bando ją gydyt, ir siunčia visas naudingas medžiagas ten. Hm....
  2. Skaičiau aš šitą knygą. Manau, kad knygos apžvalgoje jos turinys nelabai atsispindi. Nors viskam kas parašyta nepritariu, tačiau kaip kosmetolgė galiu pasakyti, kad yra daug naudingų patarimų. Kiekviena programą galite pritaikyti sau, yra šveitiklių, kuriuos galite naudoto iki 5 kartų per savaitę ir jūsų odai jie nebus kenksmingi. Labai svarbu pašalinti negyvų lastelių sluoksnį, tada oda bus tikrai gražesnė. Visada galite pasikonsultuoti su savo kosmetologu ar dermatologu kas jūsų odai tinka. Nematau priežasties, kodėl autorius turėtų masiškai kenkti moters odai savo knyga. Tad merginos, visada filtruokite nuomones
  3. As irgi tik uz ne dazna sveitima!:) Bet kai siu dienu merginos nebeisivaizduoja savo kasdienybes be maskuokliu, mak.pagrindu, pudru ir dar visokio "bieso"-gi nieko kito nelieka. Pacios pakliuvo i uzburta ziurkiu rata:) Gi visi sitie dalykai KEMSA oda, nebepatenka deguonis-ir ko dar noret???? Jaunos, skaiscios odos?????:DDD Mano patarimas-ne sleptis, maskuotis makiazu, o pradet odos puoselejima(kitom net gydyma).
  4. Kaip taikliai! :) neskaičiau šios knygos, bet pritariu, kuo jūs prieštaraujate autoriui. Kosmetologai rekomenduoja odą šveisti, bet be dažnai. O kodėl - tas priežastis pati išdėstėte.

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.