Polyaminopropyl biguanide

Parašyta: December 31,2000

Informacija

Lietuviškas pavadinimas:
Poliaminopropilo biguanidas
Gali kimšti poras:
nėra duomenų
Gali erzinti odą:
nėra duomenų
Saugumas:
Pavojingas
Kitos savybės:
konservantas

Aprašymas

Poliaminopropilo biguanidas (polyaminopropyl biguanide) - dezifektantas, dažnai naudojamas skystyje, skirtame plauti akių lęšius, bet taip pat naudojamas kosmetikoje kaip konservantas. Poliaminopropilo biguanidas kosmetikoje naudojamas, nes atlieka konservanto funkciją. Dažniausiai naudojamas kremuose, makiažo valikliuose, šlapiose servetėlėse.

Poliaminopropilo biguanido poveikis odai ir sveikatai: ilgus metus kosmetikoje naudotas ir saugiu laikytas konservantas, nuo 2015 metų yra draudžiamas (tiesa, kol kas dar nėra visiškai aišku ar draudžiamas apskritai, ar bus taikomas apribojimas - paskutinėse Europos Komisijos mokslinio komiteto SCCS išvadose tiesiog paskelbta, kad nebesaugu naudoti 0,3 proc. ir didesnes koncentracijas (1). Jis įtrauktas į CMR 1 sąrašą - čia įtraukti mutageniški, kancerogeniški ir reprodukcinei sistemai kenkiantys ingredientai. Tačiau šiame sąraše esančios medžiagos gali būti naudojamos, jei tam pritars SCCS. Kol kas galutinio nutarimo nėra. Danijoje, visuomeninė vartotojų organizacija "Think" vykdo kampaniją, kad visi produktai su poliaminopropilo biguanido kuo greičiau būtų pašalinti iš parduotuvių. Jų jau atsisakė keli kosmetikos tinklai. Įvairiose šaltiniuose poliaminopropilo biguadas žymimas kaip saugus ingredientas, pavyzdžiui, ewg.org/skindeep duomenų bazėje. Vikipedijoje rašoma, kad ingredientas toks švelnus, kad jį galima naudoti tiesiai ant žaizdų. (Informacija bus atnaujinta)

Kiti poliaminopropilo biguanido pavadinimai: MIDODICARBONIMIDIC DIAMIDE, N- (3-AMINOPROPYL) - HOMOPOLYMER; N- (3-AMINOPROPYL) - HOMOPOLYMER IMIDODICARBONIMIDIC DIAMIDE

Nuorodos ir šaltiniai:

chemicalwatch.com

Scientific Committee on Consumer Safety SCCS OPINION ON the safety of poly(hexamethylene) biguanide hydrochloride (PHMB)