Citrus aurantium bergamia fruit oil

Parašyta: November 18,2017

Informacija

Lietuviškas pavadinimas:
Bergamočių vaisių aliejus
Gali kimšti poras:
nėra duomenų
Gali erzinti odą:
Saugumas:
Vidutinio saugumo
Kitos savybės:
kvepalų ingredientas, kvapų sugėriklis

Aprašymas

Bergamočių vaisių aliejus (bergamot fruit oil arba bergamot orange oil) – yra spaudžiamas iš prinokusių bergamočių vaisių žievelių (vaisiai nėra valgomi). Bergamočių augalai yra paplitę aplink Viduržemo jūrą, daugiausia Ispanijoje, Italijoje bei Vakarų Afrikoje.

Bergamočių aliejus pasižymi antiseptinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, todėl naudojamas odos infekcijoms gydyti. Aliejus taip pat gerina kraujotaką, todėl jo dažnai dedamas į anticeliulitinius kremus. Svarbu žinoti, kad kaip ir kiti citrusiniai vaisiai taip ir bergamotės vaisiai dažnai sukelia alergiją, ypač po ilgalaikio naudojimo. Oda gali sudirgti, atsirasti alergijos požymių. Taip pat bergamočių aliejus yra fotogeniškas, veikiant saulės spinduliams jis gali sukelti ilgalaikę alergiją, odos sudirgimą ar net odos ląstelių pakitimus, todėl reiktų vengti šio ingrediento vasarą arba priemones su bergamočių aliejumi naudoti vakare, kai nėra tiesioginės saulės. Bergamočių aliejaus jokiu būdų negalima naudoti žmonėms, kurių didelė odos vėžio rizika. Bergamočių aliejų laikykite toliau nuo vaikų, negalima naudoti nėščioms ir maitinančioms moterims.

Šaltiniai:

webmd.com, paulaschoice.com, ncbi.nlm.nih.gov, ewg.org

Kiti bergamočių aliejaus pavadinimai: BERGAMOT FRUIT OIL; BERGAMOT OIL; BERGAMOT OIL (FUROCOUMARIN FREE) (CITRUS BERGAMIA RISSO ET POITEAU); BERGAMOT OIL EXPRESSED; BERGAMOT OIL, ESSENTIAL; BERGAMOT OIL, TERPENELESS; BERGAMOT OIL; BERGAMOT OIL; BERGAMOT OIL, CONCENTRATED; BERGAMOT OIL, TERPENELESS; CITRUS AURANTIUM BERGAMIA FRUIT OIL; ESSENTIAL BERGAMOT OIL; OIL OF BERGAMOT; OIL, ESSENTIAL, BERGAMOT