BLOGas

Geros naujienos: EU leidžiamos konservantų koncentracijos - saugios

0

Danijos aplinkosaugos agentūra (EPA) atliko tyrimus, siekdama sužinoti, ar šiuo metu leidžiamos konservantų koncentracijos yra saugios sveikatai.

Nors daugeliui žodis „konservantai“ kelia tik negatyvias asociacijas, iš tiesų jų paskirtis nėra kenkti. Priešingai – konservantai yra skirti mus saugoti. Juk nenorime drėkinančio kremo pirkti kas savaitę, kaip pieno, kiaušinių ar duonos, tad gamintojai turi užtikrinti, kad per visą kosmetikos produkto naudojimo laiką, jame neatsirastų bakterijų, nepasikeistų jo poveikis ir kitos savybės. Tačiau konservantai taip pat yra antri kosmetikos ingredientai po kvepalų, dažniausiai sukeliantys alergiją (1), kiti gali būti toksiški ar neigiamai veikti endokrininę sistemą. Siekiant užtikrinti kai kurių potencialiai sveikatai kenkiančių konservantų saugumą, Europos Komisija tokių medžiagų koncentracijas riboja, tad EPA pabandė atlikti nepriklausomą tyrimą ir pasižiūrėti ar leidžiamos koncentracijos tikrai yra saugios.

EPA tikrino 639 skirtingus kosmetikos produktus ir juose rado 53 skirtingus konservantus. Iš jų 31 medžiaga yra ribojama Europos Sąjungoje. Tyrimas atskleidė, kad didžiausią alergijos riziką kelia 3 konservantai, kurių saugumas bus tiriamas toliau – DMDM hidantoinas, imidazolidinilo karbamidas ir timerosalis. Tačiau pirminiai tyrimai rodo, kad naudoti juos leistinomis koncentracijomis yra saugu. Tyrime taip pat pastebima, kad šiuo metu populiariausias konservantas yra fenoksietanolis, o tai reiškia, kad kosmetikos naudotojai su juo susiduria dažniausiai. Kol kas nėra žinoma, kokį kiekį šio konservanto su kosmetika gauna vidutinis Europos gyventojas ir kaip tai atsiliepia jo sveikatai.

EPA pranešime teigiama, kad saugios konservantų koncentracijos dar  nereiškia, kad kosmetika ir jai naudojami konservantai negali sukelti alergijos.

EPA tyrimas: http://www2.mst.dk/Udgiv/publications/2015/05/978-87-93352-19-3.pdf

(1) R. J. G. Rycroft, T. Menne, P. J. Frosh, J.-P. Lepoittevin, Textbook of Contact Dermatitis, Springer, 2001, 668

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.