BLOGas

DAR KARTELĮ: MAŽOSIOS SIAUBŪNĖS - PLASTIKINĖS MIKRODALELĖS

3

Nors JAV plastikinės mikrodalelės jau uždraustos visus metus, Europoje dar tik vangiai ruošiamasi atsisakyti aplinką teršiančių kosmetikos komponentų. Tiesa, dvi šalys rodo pavyzdį ir ieško saugių alternatyvų.

Praeitais metais Didžiosios Britanijos vyriausybė paskelbė, kad jau yra pasiruošusi uždrausti plastikines mikrodaleles kosmetikoje. Prancūzija yra nustačiusi, kad iki 2018 metų sausio mėnesio polietileno mikrodalelės kosmetikoje turi būti pakeistos kitomis alternatyvomis. Plastikines mikrodaleles chemikai siūlo keisti natūraliais komponentais, pavyzdžiui, migdolų, kokosų ar abrikosų smulkintas kauliukais, juodųjų serbentų, spanguolių ar kivių sėklomis, alyvuogių, levandų ar jazminų lapais, džiovintais obuoliais, vynuogėmis ar citrinos žievele. Skamba daug geriau nei plastikas? O ir kur kas saugiau! 

Kam tas triukšmas, dėl plastiko dalelių, kurios yra mažesnes nei 1 milimetras? Jos plačiai naudojamos kosmetikoje dėl eksfolijuojančių savybių, taip pat tai pigus užpildas, leidžiantis kosmetikos gamintojams sutaupyti. Tačiau mažytės dalelės iš kosmetikos keliauja tiesiai į nutekamuosius vamzdžius ir kadangi yra per daug mažos, kad būtų „pagautos“ valymo sistemų, patenka į ežerus, upes, vandenynus, o iš ten į mitybos grandinę. Viename vandens mėginyje randama daugiau 1 tūkst. šių dalelių. Palyginimui, vienoje tūbelėje „Johnson & Johnson“ šveitiklio „Clean and Clear" yra 350 tūkst. mikrodalelių.

Kiekvienos medžiagos draudimas kosmetikoje yra ilgas procesas. Produktų sudėčių performulavimas yra brangus, todėl gamintojai visada sieks, kad su kosmetikos ingredientų pokyčiais siejami draudimai būtų kuo ilgiau atidėliojami. Tačiau yra vienas dalykas, kurio gamintojai paiso... paklausos, t.y. pirkėjų balso. Jei šiandien nustosime pirkti kosmetiką su plastikinėmis mikrodalelėmis, jos iš lentynų dings kur kas greičiau ;)

Labai skatiname mūsų skaitytojus būti atsakingais ir nelaukiant draudimų atsisakyti kosmetikos, kurios sudėtyje yra plastikinių mikrodalelių. Jas atpažinsite šveitiklių, prausiklių ir dantų pastų sudėtyse – ieškokite komponento: polyethylene. Labai prašome į komentarus surašyti jums žinomus produktus, kuriose yra plastikinių mikrodalelių ir taip atkreipti dėmesį, kokių produktų geriau atsisakyti.

 

app.Komentarai

  1. Guerlain lūpdažis la petite robe noire
  2. Rasa šveitiklis https://www.kosmetikosdnr.lt/priemones-odai/sveitikliai/rasa-veido-sveitiklis-su-zaliaja-arbata-ryziu-mikrogranulemis-ir-vitaminu-e O labai gaila, turiu, bet galiojimo laikas baigėsi, tai ir išmesti gaila - užteršiu aplinką.
  3. "Rasa" facial scrub - veido sveitiklis turi "polyethylene"

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.