BLOGas

Argano aliejus: odai ir plaukams

16

Argano aliejus gaunamas iš Argania spinosa medžių, augančių tik pietvakarių Maroke, vaisių kauliukų. Arganų vaisiai labai mėgstami ožkų, kurios suėda vaisius kartu su visais kauliukais. Nesuvirškinti kauliukai pašalinami kartu su ekskrementais, o vietiniai juos surenka ir naudoja aliejaus spaudimui. Nepaisant tokio keisto kauliukų „kelio“ iki berberų rankų, aliejus yra labai vertingas ir pasižymi išskirtinėmis savybėmis, lyginant su kitais aliejais naudojamais kosmetikoje.

Marokiečiai argano aliejų naudoja nuo senų senovės: kepimui, padažams, marinatams ir pan. Taip pat nuo seno žinomos ir vertinamos gydomosios argano aliejaus savybės. Tradicinėje Maroko medicinoje šiuo aliejumi mažinamas cholesterolis, stiprinamas imunitetas, gerinamas virškinamas, gydomas odos sudirgimas, paraudimas, puoselėjami plaukai. Argano aliejus labai išpopuliarėjo tik prieš kelerius metus, iš pradžių JAV, o vėliau ir visame pasaulyje. Jis plačiai pradėtas naudoti kosmetikos pramonėje, kaip priemonė odai ir plaukams. Kartu su aliejaus populiarumu atsirado ir daugybė aliejaus išgavimo būdų, nuo kurių priklauso aliejaus sudėtis.  Odai vertingiausiu aliejumi laikomas tradiciniu būdu išgautas aliejus, kai vietiniai gyventojai rankomis ištraukia kauliukų branduolius ir trina juos akmenimis. Argano aliejuje yra daug odai vertingo vitamino E, taip pat jis pasižymi veiksmingomis drėkinamosiomis ir maitinančiomis savybėmis, bet skirtingai nei kiti aliejai, visiškai nekemša porų. Aliejus taip pat labai tinkamas sausų ir nusilpusių plaukų priežiūrai, nes ne tik juos maitina, bet ir drėkina. Argano aliejų galima naudoti vieną arba jo įlašinti į kremus ar kitas odos bei plaukų priežiūros priemones. Aliejų galima naudoti kaip akių valiklį – lašelis aliejaus ant sudrėkinto vatos tamponėlio ne tik nuvalys nešvarumus, bet ir pamaitins jautrią paakių ir akies vokų odą. Argano aliejų galima naudoti kaip nenuplaunamą kondicionierių plaukams – tereikia šlapių plaukų galiukus švelniai įtrinti aliejumi. Rekomenduojama keliolika sekundžių pašildyti plaukų galiukus džiovintuvu, nes įšilęs aliejus geriau įsigeria į plaukus ir suteikia jiems žvilgėjimo. Aliejus veiksmingai gydo šerpetojančią ir sausą odą.   Trumpai: kuo naudingas argano aliejus?
  • Pasižymi raminančiu poveikiu, jei oda sudirgusi, sualergizuota, išsausėjusi, pažeista spuogų.
  • Maitina, stangrina ir stimuliuoja odą, todėl aliejus padeda nuo raukšlių.
  • Argano aliejus yra puikus drėkiklis ir maitinamoji priemonė, kuri nekemša porų ir nedirgina odos.
  • Gydo randus ir strijas.
  • Saugo nuo saulės spindulių.
  • Drėkina ir maitina plaukus, suteikia jiems žvilgesio.
  • Argano aliejus puikus antioksidantas, saugantis nuo laisvųjų radikalų poveikio.
  Argano aliejuje yra:
  • 42,8 proc. oleino, 36,8 proc. linolio, 12 proc., palmitino, 6 proc. stearino, 0.5 linoleno;
  • vitamino E, fenolių, karotino, skvaleno.
  Natūralus ir kokybiškas argano aliejus – puiki alternatyva:
  • gydomosioms plaukų priemonėms;
  • nenuplaunamam plaukų kondicionieriui (plaukų galiukams);
  • akių valikliui;
  • kremui nuo raukšlių;
  • drėkinamajam ir maitinamajam veido kremui;
  • kremams, skirtiems sausai, problematiškai ir jautriai veido, rankų ir viso kūno odai.
  Kaip atskirti, ar argano aliejus yra tikras ir grynas? Argano aliejaus išpopuliarėjimas paskatino ir apgavystes: kai vietoje šio aliejaus yra pilami pigesni alyvuogių aliejaus ar kokoso aliejai, arba jie skiedžiami/maišomi su kitais aliejais. Šie požymiai padės įsitikinti, ar jūsų turimas aliejus yra tikras ir grynas: - Kaina. Aliejaus kaina svyruoja nuo 70 iki 100 dolerių už litrą. - Kvapas. Bekvapis aliejus gali būti filtruotas, taip jis praranda dalį naudingųjų medžiagų bei didėja tikimybė, kad jis gali būti skiestas. Argano aliejaus kvapas gali būti nuo švelnaus riešutinio iki stipraus, net mėšlo kvapo, priklausomai nuo spaudimo metų laiko ir sąlygų, bet pagrindinis bruožas – kvapas greitai išsisklaido, kai aliejus užtepamas ant odos. - Tekstūra. Argano aliejus yra kreminės tekstūros. Pavyzdžiui, kokoso ar alyvuogių aliejai žymiai skystesni. - Pojūtis ant odos. Argano aliejus nėra labai riebus ir jis labai greitai įsigeria. Pavyzdžiui, įtrynus į rankas, oda bus šiek tiek blizgi, bet nebus riebi. Argano aliejus nekemša porų ir nesukelia jokio nemalonaus pojūčio ant odos (pavyzdžiui, alyvuogių aliejus gali dirginti veidą). Jis veiksmingai gydo sausą, šerpetojančią odą. - Spalva. Kosmetinis aliejus turi būti aukso spalvos, jos atspalviai gali skirtis taip pat priklausomai nuo spaudimo metų laiko bei oro sąlygų, bet spalva visada yra gelsva, o ne žalsva. Kulinarinis argano aliejus yra tamsiai rudas. - Pakuotė. Pakuotė daug ką pasako apie pardavėją – ar jis supranta, ką parduoda. Jei pardavėjas neturi suvokimo, kaip laikyti ir parduoti argano aliejų, jo produktas yra neptikimas. Aliejaus naudingosios medžiagos yra jautrios šviesai ir deguoniui, tad pakuotė turi būti sandari ir neskaidri, geriausiai tamsi. - Nuosėdos. Argano aliejuje susidaro nuosėdos, jos turėtų matytis indelio apačioje (pavyzdžiui, mano aliejuje nuosėdų nėra).

app.Komentarai

  1. as perku Vokietijoje,jis kainuoja 8 eurus,
  2. Labas, pasiteiravimui : Iki kiek laipsniu galima kaitinti/sildyti arganu alieju?
  3. Sveiki, naudoju šį aliejų vakarais, pasipurškiu hidrolatu ir tada argano aliejumi. Ar galima dar ant viršaus pavienius spuogus patepti salicilo rūgštimi? Taip pat ar galima argano aliejų kartu su hidrolatu naudoti, kaip makiažo pagrindą? Įsigijau Pharmaceris veido kremą su atspalviu ir nežinau, ką tepti prieš, veido oda spuoguota su didesniais ir mažesniais spuogeliais.
  4. Argano aliejus, kuri naudoju plauku galiukam (artego, easy care,premium serum) ar galima naudoti ir veidui vietoj kremo? Dekinga
  5. Autentiškas argano aliejus - arganindustry@gmail.com ;) Galime pasiderinti dėl rūšies, kiekio bei kainos.
  6. Jau turime aliejaus ;)
  7. Sveiki, planuoju kelionę į Maroką, į tą regioną, kuriame auga argano medžiai, ketinu parsivežti gero aliejaus tiesiai iš vietinių rankų, jei ką domintų, galite susisiekti arganindustry@gmail.com.
  8. Sveiki, girdejau kad arganu alieju geriau nenaudoti arba naudoti atsargiai kad nepatektu i akis. Kazkuo kenkia akims? Ar tai tiesa?
  9. Sveiki, labai norėčiau Jūsų nuomonės. Noriu nusipirkti argano aliejaus, radau tokius du pasiūlymus ir man pasirodė keistas kiekio/kainos santykis. 50 ml Kaina: 41,00 Lt (Kvapų namų) 100ml Kaina: 45.90 Lt (UogaUoga) Kaip įvertinti, kuris aliejus geresnis, "tikras"? Vis dėlto toks kiekio ir kainos nesutapimas atrodo tikrai keistai... Labai ačiū.
  10. Labai naudingas straipsnis, ačiū Jums, sužinojau vertingos informacijos :)
  11. Tinka, nes nekemša porų. Jis padės gydant spuogų pažeistą odą, bet nepadės išvengti spuogelių ar inkštirų, nes yra maitinamoji, minkštinamoji priemonė. Spuogų prevencijai tinka arbatmedžio aliejus, kuris pasižymi antibakteriniu ir priešuždegiminiu poveikiu.
  12. Argano aliejus netinka riebiai bei linkusiai i inkstirus, spuogelius veido odai? Cia tik sausai, jautriai jis?
  13. Taip, tik nusipirkus irgi laikykite dežutėje. Patarimas pirkti argano aliejų neskaidrioje pakuotėje yra daugiau orientacinis, kaip pasirinkti gamintoją labiausiai saugantį savo parduodamą produktą.
  14. Bet jei jis dar popierinėje dėžutėje, gal viskas tvarkoje?
  15. Argano aliejus yra jautrus šviesai, todėl šviesi pakuotė gali pakeisti jo savybes, sumažinti veiksmingumą.
  16. http://www.sveikiproduktai.lt/katalogas/argano-aliejus-ekologiskas-50-ml norėčiau paklausti apie šį aliejų, gaminys sertifikuotas, bet buteliukas ne tamsus. Ar verta pirkti šį jūsų manymu?

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.