• BLOGas

  3 priežastys, kodėl sausi šampūnai kenkia plaukams ir 1 būdas, kaip to išvengti

  1

  Dar visai neseniai skaitėme skambias žinutes, kad sausi šampūnai padės išsaugoti mūsų plaukus sveikus, tad kas pasikeitė? Kaip dažnai būna kosmetikos pasaulyje nepasikeitė visiškai nieko, tik mums buvo sakoma dalis tiesos.

  Teoriškai, sausi šampūnai iš tiesų gali saugoti mūsų plaukus. Jei dažnai plauname galvą įprastais šampūnais, kurių sudėtyse yra agresyvių ploviklių, sausinančių ir dirginančių skalpą bei alinančių plaukus, bei naudojame džiovintuvus ir kitus karštus įrankius juos džiovindami, sausas šampūnas atrodo kur kas sveikesnis ir paprastesnis būdas džiaugtis gaiviais plaukais.

  Sausi šampūnai nesiekė pakeisti įprastinių, tiesiog siūlė sumažinti plovimų kartų per savaitę bei siūlė puikų būdą, kaip džiaugtis puriais plaukais po ilgos darbo dienos bėgant į pasimatymą. Tačiau mes nežinojome vieno ir svarbiausio dalyko – beveik visų sausų šampūnų sudėtyse yra alkoholio. Sausinantis ingredientas alina plaukus ir sausina skalpo odą ne mažiau nei SLES ar SLS plovikliai šampūnuose. Jis taip pat blukina dažytų plaukų spalvą bei gali paskatinti pleiskanų atsiradimą. Plaudami galvą, mes eksfolijuojame skalpą nuo negyvų ląstelių bei pašaliname bakterijas.  Kai naudojame sausą šampūną, mes neatliekame valomosios funkcijos, o ant mūsų plaukų ir skalpo odos kaupiasi dar ir šampūno komponentai. Geras palyginimas būtų: jei riebaluotą veidą ne valytume ar plautume, o vis teptume sausa pudra. Tai geras būdas greitai matizuoti odą, bet juo negalima piktnaudžiauti. Dar vienas svarbus sausų šampūnų trūkumas aštrūs kvapikliai. Kadangi jie naudojami purškiamose priemonėse ir lengvai patenka į mūsų kvėpavimo takus, tai kelia tiesioginį pavojų mūsų sveikatai.

  Ar tai reiškia, kad sausų šampūnų reiktų visiškai atsisakyti? Ne, bet jais nepiktnaudžiaukite ir jei tikrai norite pasirūpinti savo plaukais rinkitės tokius, kurių sudėtyje nėra alkoholio.

  app.Komentarai

  1. Dėl šių priežasčių sausą šampūną pasidarau pati :) kukurūzų krakmolas + kakava

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.