• BLOGas

  SKAITYTOJOS KLAUSIMAS: ar saugus braziliškas plaukų tiesinimas?

  0

  Sulaukėme štai tokio skaitytojos klausimo: Sveiki, norėčiau paklausti, ar saugus braziliškas plaukų tiesinimas keratinu? Ar nepakenks plaukams ir sveikatai? Iš anksto dėkoju.

  Plaukų tiesinimas keratinu yra vienas dažniausių klausimų, susijusių su plaukų priežiūra. Daugelis skaitytojų “Klausimuose-atsakymuose” ar elektroniniuose laiškuose teiraujausi apie šių procedūrų saugumą.

  Plaukų tiesinimas keratino ir formaldehido mišiniu dažnai vadinamas “gydomąja procedūra”, nors taip tikrai nėra. Keratino ir formaldehido mišinys padeda padengti plaukus švelnia plėvele, kuri storina, tiesina ir suteikia jiems švelnumo. Poveikis yra trumpalaikis ir trunka tol, kol plėvelė yra nuplaunama. Plaukai gali būti prastesnės būklės nei iki procedūros, nes didelis karštis, naudojamas procedūrai, gali pažeisti ir išsausinti silpnus plaukus. Taip pat procedūros metu išsiskiriančios formaldehido dujos yra kancerogeniškos, tad procedūra nėra saugi nei plaukams, nei sveikatai.

  Europos Sąjungoje kosmetikos gaminiuose leistina formaldehido koncentracija siekia vos 0,2 proc. (burnos higienai skirtose priemonėse – 0,1 proc.). Tačiau Aplinkosaugos grupės EWG nepriklausomas tyrimas parodė, kad plaukų tiesinimo priemonėse formaldehido kiekis gali siekti iki 7 proc. Dar ir šiandien internetu galima įsigyti „Cocochoco  Profesional Complex Brazilian Keratin Straightening Treatment“, nors Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dar 2012 perspėjo, kad joje rastas formaldehido kiekis kelia pavojų sveikatai.

  Formaldehidas yra žinomas kancerogenas, jis taip pat dirgina odą, akis, nosies ir burnos ertmes, gali sukelti kosulį, apsunkinti kvėpavimą. JAV maisto ir vaistų administracijos surinkti duomenys rodo, kad po tiesinimo procedūrų užfiksuoti atvejai, kai žmonėms stipriai slinko plaukai, atsirado kaklo ir veido bėrimas, žaizdos ant skalpo, kraujavimas iš nosies ar dantenų, trumpalaikis uoslės ir skonio netekimas. Formaldehido dujos taip pat gali sukelti alergines reakcijas, pabloginti astmos simptomus. Dėl plaukų tiesinimo kilusi alerginė reakcija gali turėti neigiamos įtakos ateityje, nes alergija gali kilti tam tikroms medžiagoms, plastiko ir faneros gaminiams (jų sudėtyje yra formaldehido).

  Gamintojai, siūlantys braziliško plaukų tiesinimo priemones, mėgta pagudrauti ir savo aprašymuose teigia, kad formaldehido nenaudoja. Pavyzdžiui, sudėtyje nėra formaldehido, jame yra aldehido mišinys. Aldehido efektas toks pat, tačiau jis yra netoksiškas (priešingai nei formaldehidas). Toks teiginys yra paprasčiausiai neteisingas, nes formaldehidas yra vienas iš aldehidų. Jie taip pat sudėtyse gali naudoti kitus formaldehido pavadinimus: FORMALIN; FORMIC ALDEHYDE; MERTHALDEHYDE; METHANAL; METHYL ALDEHYDE; OXOMETHANE; OXYMETHYLENE; ALDEHYD MRAVENCI (CZECH) ; ALDEHYDE FORMIQUE (FRENCH) ; ALDEIDE FORMICA (ITALIAN) ; BFV.

  Taigi, braziliškas plaukų tiesinimas veiksmingas, bet nėra saugus nei kirpyklų klientams, nei jų darbuotojams.

  Daugiau informacijos:

  http://www.ewg.org/

  http://ec.europa.eu/ 

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.