BLOGas

ROBERTA APIE GROŽĮ JAPONIJOJE

0

Japonijoje gyvenanti Roberta Mikailionytė-Kataoka papasakojo mums apie šalį, kurią atidžiai seka tikriausiai kiekvienas kosmetikos entuziastas, kūrėjas ar net gamintojas. Čia tradicijos derančios su naujovėmis įkvėpia madas Vakarų pasaulyje. Tiesa, dažniausiai jų reikia gerokai palaukti. Veido kaukės visiems gyvenimo atvejams, grožio gėrimai, o gal net "lengvai apsvaigęs" makiažas -  šiandien tai madinga Japonijoje, o gali būti, kad po kelerių metų be jų neįsivaizduosime ir savo gyvenimo. 

1. Kuo skiriasi lietuvių ir japonių odos priežiūra? 

Japonės tikrai itin daug dėmesio skiria odos priežiūrai – drėkinimui, apsaugai nuo saulės ir ultravioletinių spindulių. Kadangi Japonijoje vyraujančios makiažo tendencijos labiau pabrėžia natūralumą, subtilumą, išpuoselėta oda yra didžiausias japonės turtas. Šioje šalyje yra daugybė kosmetikos gamintojų, didelis kremų, veido kaukių pasirinkimas. Tiesa, dauguma jų turi ingredientų balinančių odą. Skirtingai nei šiandieninėje Europoje ar Amerikoje, Japonijoje vyrauja baltos odos kultas. Iš dalies tam įtakos turi ir visai Azijai būdingas susižavėjimas Vakarų grožio standartais, Vakarų įžymybėmis.

Veido kaukių pasirinkimas vienoje iš Tokijo parduotuvių.


Vasaros metu Japonijos miestų gatvėse galima išvysti daugybę merginų su skėčiais – taip jos saugo savo odą nuo įdegio. Nesvarbu žiema ar vasara, japonės itin dažnai lankosi karštosiose versmėje vadinamose onsen. Tai ne tik tradicinis atsipalaidavimo būdas, moterys itin tiki giluminio vandens nauda odai. Mane taip pat labai nustebino, kiek daug paprasti japonai išmano apie sveikos mitybos principus, veikliąsias maisto medžiagas. Japonija išsiskiria itin aukšta maisto kultūra, nuo pat pradinių klasių japonai yra mokomi sveikos, subalansuotos mitybos įgūdžių. Televizijoje, radijuje bent pusė visų transliacijų yra skirtos maistui. Daug kalbama apie jo naudingąsias savybes, veikliąsias medžiagas. Moterys itin stengiasi maitintis subalansuotai, vartoja daug jūros gėrybių, daržovių. Labai populiarūs yra vadinamieji subalansuoti „grožio gėrimai“ su kolagenu ir kitokiomis odai naudingomis medžiagomis. Jų skyrių, įprastai šalia kasos, rasite absoliučiai kiekviename prekybos centre, kiekvienoje parduotuvėlėje.

Štai tokių "grožio gėrimų" su kolagenu ir hialuronu galima pasigriebti tiesiog prie kasos kiekvienoje maisto parduotuvėje.


2. Kokias makiažo priemones rastume kiekvienos japonės kosmetinėje?

Manau, kad japonių kosmetinės turinys iš esmės ne itin skiriasi nuo lietuvių. Joje įprastai rastume blakstienų tušą, akių pieštuką, lūpų blizgį. Dauguma japonių su savimi tikrai turės aburatorigami – iš ryžių ar kitokio popieriaus pagamintas servetėles, sugeriančias odos riebalų perteklių.

Aburatorigami - dažniausiai iš ryžių popieriaus pagamintos servetėlės, sugeriančios riebalų perteklių.
 

3. Kokios šiuo metu yra karščiausios kosmetikos mados Japonijoje?

Viena įdomiausių/keisčiausių makiažo tendencijų, populiarių Japonijoje pastaruoju metu yra „Igari makeup“ kitaip dar vadinama „ofero-gao“. Parausvinant skruostus ir nosį yra sukuriamas vos vos lengvai išgėrusio žmogaus įspūdis. Tai sukuria atsipalaidavusio, prieinamo, „feromonus skleidžiančio“ įvaizdis. Kalbant apie kosmetikos produktus, vieni iš populiariausių šiuo metu yra firmos "Attenir" valomasis aliejus, "SK-II Pitera" odos priežiūros priemonių linija, "Botanist" šampūnai.

Igari makeup - "lengvai išgėrusio žmogaus makiažas" daugiausiai madingas tarp jaunų japonių.

4. Ar pasikeitė ir kaip tavo kosmetikos naudojimo įpročiai apsigyvenus šioje šalyje?

Sunku pasakyti, ar tai Japonijos įtaka, ar tiesiog pasiekiau tokį amžių, kai tiesiog privalu susirūpinti savo odos būkle, bet persikėlusi į šią šalį iš tiesų pradėjau labiau rūpintis jos priežiūra, ypač drėkinimu, naudoti kokybiškesnius produktus. Makiažui pašalinti renkuosi tik tam skirtas servetėles, nuolat naudoju odos kaukes (jų pasirinkimas čia begalinis, kokybė – fantastiška, o kaina labai prieinama, tikras rojus!). Smarkiai pasikeitė mano mitybos įgūdžiai – nevalgau mėsos, bet vartoju daug jūros gėrybių, ryžių, daržovių. Galbūt dėl to pastaruoju metu pastebėjau, kad mano odos būklė yra pagerėjusi.

Roberta pastebėjo, kad odos būklė Japonijoje žymiai pagerėjo dėl pasikeitusios mitybos - Japonai valgo daug ryžių, daržovių ir jūros gėrybių.


Kalbant apie kosmetiką, gyvenant Lietuvoje naudodavau daugiau kosmetikos priemonių, rinkdavausi sunkesnį makiažo pagrindą, eksperimentuodavau su ryškesnėmis spalvomis, formomis. Pastaruoju metu mano kosmetinė pasidarė šiek tiek lengvesnė, pradėjau rinktis subtilesnį, šviesesnių spalvų, mažiau pastebimą makiažą, atsisakiau akių apvado, kažkada itin mėgto „katės akių“ kontūro, nebemaskuoju kiekvieno odos trūkumo storu makiažo pagrindo sluoksniu.

5. Be kokios japoniškos priemonės neįsivaizduoji savo kosmetinės? Ir kokios lietuviškos kosmetikos priemonės pasiilgsti?

Kalbant apie lietuvišką kosmetiką, labiausiai pasiilgstu drėkinamųjų "Rasos" kremų veidui ir paakiams, "Kvapų namų" aromatizuotų aliejų. Na, o mano dabartinėje kosmetinėje būtinai surastumėte japoniškų kaukių veidui bei "Bioré" kompanijos makiažo valymo servetėlių.

 

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.