BLOGas

Po Danijos vartotojų tarybos pareiškimo iš rinkos pašalintas "Kérastase" plaukų vaškas

0

Danijos vartotojų tarybai „THINK Chemicals“ atkreipus dėmesį, kad „L‘oreal“ priklausančio „Kérastase“ ženklo plaukų vaške „K Short Mania“ yra kosmetikoje pavojingo poliaminopropilo biguanido (polyaminopropyl biguade, PHMB), šis buvo pašalintas ir prekybos.

„L‘oreal“ atstovai pareiškė, kad sudėtyje naudojamas kiekis yra nedidelis ir vartotojų sveikatai visiškai nepavojingas, bet sutiko atšaukti gaminį norėdami, kad pirkėjai neprarastų pasitikėjimo „Kérastase“ produktais. Pasirodo, gamintojas rėmėsi tik šiais metais pasirodžiusia Europos Komisijos mokslinio komiteto SCCS nuomone (1), kad koncentracijos iki 0,3 proc. yra saugios naudojimui kosmetikoje. Kol kas dar nėra tiksliai aišku, kokia koncentracija buvo naudojama “K Short Mania“ plaukų vaške, bet  “L’oreal” kreipėsi į Europos Komisiją, kad ši pateiktų oficialią nuomonę, ar plaukų priemonėje naudotas kiekis buvo saugus ir atitiko reikalavimus.

Poliaminopropilo biguanidas yra konservantas, siejamas su kancerogeninėmis savybėmis, taip pat toksiškas įkvėpus.

(1) - Scientific Committee on Consumer Safety SCCS, OPINION ON the safety of poly(hexamethylene) biguanide hydrochloride (PHMB), SCCS/1535/14 Second revision of 13 July 2015

Naujiena parengta pagal cosmeticsdesign.com  informaciją

kerastase-plauku-vaskas Plaukų vaškas "K Short Mania Hair Wax"

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.