• BLOGas

  PAGALIAU! EK PATVIRTINO METILISOTIAZOLINONO DRAUDIMĄ

  0

  Mūsų puslapis gyvuoja jau daugiau nei 4 metus, tiek pat laiko truko ir svarstymas, ar uždrausti konservantą metilisotiazolinoną (MIT) nenuplaunamose priemonėse, nes šis maždaug 1 iš 10 žmonių gali sukelti kontaktinį dermatitą. Dažniausiai nuo šio konservanto nukenčia mažieji kosmetikos naudotojai, nes MIT labai dažnai sutinkamas šlapių servetėlių kūdikiams sudėtyje. PAGALIAU šis konservantas bus uždraustas.

  Europos kosmetikos gamintojai turi iki 2017 metų vasario mėnesio performuluoti kosmetikos sudėtis, jei juose yra MIT. Šis draudimas taikomas tokioms priemonėms kaip veido ir paakių kremai, plaukų serumai, tonikai, miceliniai vandenys, drėgnos servetėlės, bet nebus taikomas nuplaunamai kosmetikai, t.y. šampūnams, kondicionieriams, dušo žėlėms. Performuluoti sudėtis reikės ir lietuvių kosmetikos gamintojui BIOK, kuris MIT naudoja daugeliui „Margaritos“ veido kremų (pavyzdžiui,  „Margarita drėkinamasis  veido kremas“ ar „Margarita kremas su kolagenu“).

  Konservantas MIT išpopuliarėjo kosmetikos sudėtyse po neigiamų tyrimų, susijusių su parabenais. Tačiau MIT nebuvo saugi alternatyva, nes sukeldavo alergines reakcijas. Britų dermatologijos asociacija apskaičiavo, kad pakartotinai naudojant produktus su MIT maždaug 1 iš 10 žmonių pasireiškia alergija. Liūdniausia, kad Europos Komisija MIT draudimą svarstė net 4 metus. Tai ilgas laikotarpis, per kurį nukentėjo daug kosmetikos naudotojų. Pikta ir dėl to, kad net žinodami apie MIT žalą ir būsimus draudimus, daugelis kosmetikos gamintojų nesiėmė iniciatyvos ieškoti alternatyvų ir nesaugų konservantą naudoja iki šiol.

  Kokią įtaką draudimas turės vartotojams? Kosmetikos naudotojai galės jaustis saugesni, nes produktuose neliks vieno iš didžiausią alergijos riziką keliančių ingredientų.

  Kokią įtaką tai turės kosmetikos gamintojams? Naujų formulių kūrimas pareikalaus lėšų, bet kosmetikos gamintojai turėjo daug laiko pasiruošti MIT draudimui. Nenustebkite, jei netrukus produktai su MIT bus stipriai nukainoti, juk likučius reikia išparduoti iki kitų metų vasario mėnesio.

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.