BLOGas

NERAMI MEDITACIJA PRAKAITO TEMA

0

Kaip sekasi išgyventi tropinius, pragariškus, sauso plotelio ant kūno nepaliekančius karščius? Kiek litrų prakaito praėjusį savaitgalį palikote paplūdimiuose, troleibusuose, parduotuvėse ir tarp paklodžių?

Man pavyko atsikratyti keliasdešimt litrų perteklinio vandens, mineralų ir druskų. Bent jau sprendžiant pagal tai, kiek kartų teko eiti po dušu. Iš esmės vasaros metu mano gyvenimas sukasi tokiu ratu: dušas – 10 minučių gaivos – judėjimas – dušas. Kartais nereikia net judėti. Užtenka ramiai gulėti, o tuo metu prakaitas dailiai srūva iš visų porų.

Esate iš tų laimingų žmonių, kurie net prie +30 gali dėvėti džinsus, pėdkelnes, uždarus batelius ir neprakaituoti? Sveikinu! Jūs laimėjote gyvenimo loterijoje. Visiems kitiems siunčiu užuojautą. Ir po papildomą buteliuką nuo prakaito apsaugančios priemonės, kad ir kokia ji bebūtų: dezodorantas, magiškas akmuo ar tikėjimas, jog šį kartą tavo kūnas netaps bjauriu išdaviku.

Esate iš tų laimingų žmonių, kurie net prie +30 gali dėvėti džinsus, pėdkelnes, uždarus batelius ir neprakaituoti? Sveikinu! Jūs laimėjote gyvenimo loterijoje.

Norėčiau būti kaip koks Derek‘as Zoolander‘is, kuris ėmė ir pasišalino prakaito liaukas. Darbelis turėjo būti ne iš lengvųjų, nes vidutiniškai žmogaus kūne yra apie 2,6 milijonų skysčius šalinančių bei kūną vėsinančių liaukų. Dabar už šį gražuolį prakaituoja kitas žmogus (oficialios pareigos – surogatinis prakaituotojas), o jis kvepia debesėliais, pušelėmis ir ką tik nuskintomis gėlėmis.

pokalbiai-nepatogiomis-temomis-2

Aišku, dauguma iš mūsų vasarą tampa panašesniais į save uostinėjantį Vokietijos futbolo rinktinės vyriausiąjį trenerį Joachimą Lową. Europos futbolo čempionato metu jis buvo pastebėtas atliekantis viešumai nelabai priderantį veiksmą. Kokį? O gi uostinėjo savo pirštus, kurie prieš tai kelias minutes praleido (dramatiška pauzė!) jo pažastyje. Vokietis žada atsikratyti šio įpročio, bet kol kas pastangos rezultatų neduoda. Streso metu išskiriamas prakaitas pasižymi ypatingu „kvapumu“. Tad jei planuojate atsidurti stresinėje situacijoje, pasirūpinkite bent antibakterinėmis servetėlėmis. Jos pristabdys prakaito sąveiką su ant kūno gyvenančiomis bakterijomis ir neleis smirdėti.

Reikia pripažinti paprastą tiesą – prakaitas mums būtinas kaip oras ar naujas lūpdažis... Jis saugo nuo perkaitimo daug geriau nei papildoma ledų porcija.

Reikia pripažinti paprastą tiesą – prakaitas mums būtinas kaip oras ar naujas lūpdažis... Jis saugo nuo perkaitimo daug geriau nei papildoma ledų porcija. Šį faktą išmokome jau 8 klasėje, sąžiningai skleisdami nosį riečiantį kvapą per kūno kultūros pamokas. Ir ko aš čia kartojuosi? Kad būtų įdomiau, pasidalinsiu įrodymu, kad pasaulis yra žiauri ir žmonėms nedraugiška vieta. Pasiruošę? Nors hipopotamai bijo skiepų, tačiau jų raudonos spalvos prakaitas veikia kaip apsauga nuo saulės bei žudo bakterijas! Vienu žodžiu, pavydu...

Taigi, kaip gelbėtis nuo prakaito pasekmių? Šlapių pažastų, kolegas nervinančio kvapo, neįprasto niežulio keistose vietose ir nesibaigiančio drėgmės jausmo? Iš esmės, niekaip. Gyventi kaip visada. Tik padažninti vizitus į dušą, gerti daaaug vandens bei nesitepti riebiais losjonais kūnui. Iš patirties sakau: vasarą jie yra EVIL! Geriau rinkitės lengvutį kremą su SPF ir kokybišką anti-per-spi-ran-tą-de-zo-do-ran-tą. O visus (!) kremus su aliejais ir sviestais palikite žiemai. Papildomas šildantis sluoksnis žiemą gali išgelbėti gyvybę, o vasarą nužudyti.

Savaitgalis ir vėl nusimato žvėriškai karštas (gerai, gerai, nustosiu skaityti vieno portalo orų prognozes... Galbūt). Tad gerų maudynių ir STAY SAFE / STAY COOL / STAY INFORMED.

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.