• BLOGas

  Naudingi patarimai, kaip saugoti odą per šalčius

  0

  Žema temperatūra, žvarbus vėjas ir sausas oras šildomose patalpose tampa tikru išbandymu mūsų odai. Nuo šalčių kenčia ne tik oda, bet ir akys, kurios gali sausėti, ašaroti, kankinti nemalonus perštėjimas. Taigi surinkome keletą patarimų, kaip saugoti odą ir akis per šalčius (kai kurie gali pasirodyti neįprasti, bet jie tikrai veiksmingi).

  1. Kiek tik įmanoma uždenkite veidą drabužiais. Kapišonas, aukšta apykaklė, patikimas šalikas ar net slidininko kepurė – pats tas, o ir akiniai tikrai pravers. Tinka viskas, kas sudarys mechaninį barjerą tarp odos ir šalto oro. Jokios kosmetikos priemonės nepadės taip gerai apsaugoti veido odos, ypač jei lauke turite praleisti daugiau laiko.
  2. Plaukite odą  drungnu vandeniu ir tik su švelniais prausikliais, o jei įmanoma apsieikite be jų – užteks micelinio vandens. Per šalčius itin svarbu nepažeisti apsauginio odos barjero.
  3. Naudokite kremą prieš eidami į lauką, bet palaukite apie 15-20 minučių, kad jis gerai įsigertų. Jei reikia, papildomai apsaugai naudokite kelis lašelius turimo aliejaus, ypač jautriai ir greitai išsausėjančiai paakių zonai. Kaip sausėjančiai odai reikia kremo, taip sausėjančioms akims naudingi gleivinę drėkinantys lašiukai.
  4. Naudokite kreminę pudrą! Kreminėse pudrose gausu silikonų, o šie puikiai atlieka apsauginę funkciją.
  5. Venkite sausinančių ingredientų kosmetikoje: SLS ir SLES, alkoholio, druskos, mentolio, kamparo ir pan.
  6. Drėkinkite patalpas.
  7. Gerkite pakankamai vandens ar kitų skysčių.
  8. Valgykite maisto, kuriame gausu sveikų riebiųjų rūgščių: riešutų, avokadų, žuvies.
  9. Venkite cigarečių ir alkoholio.
  10. Išsausėjusią lūpų, rankų, kojų odą gydykite naktį: lūpas tepkite vazelinu, rankų ir kojų oda atsigaus, jei patepę gerai maitinančiu kremu miegosite (ar tiesiog ilgesnį laiką pabūsite) su pirštinėmis ir kojinėmis.

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.