• BLOGas

  Mokslininkai: jau seniai laikas priimti vieningą kosmetikos ingredientų vertinimo sistemą

  0

  Ar gali kosmetika sukelti vėžį? Kokie ingredientai neigiamai veikią odą? Kurios kosmetikoje naudojamos medžiagos kaupiasi organizme? Į tokius klausimus turėtų atsakyti tyrimai, bet ką daryti, kai jų rezultatai prieštaringi?

  Sistematinė tyrimų apžvalga nėra naujiena. Nuo 9-ojo dešimtmečio stengiamasi tyrimų rezultatus apžvelgti ir prieiti vienos išvados, tačiau iki šiol nėra vienos universaliai priimtos sistemos, kuri padėtų pasverti ir įvertinti visus turimus duomenis. Sistematiniais tyrimais užsiima Europos Komisijos mokslinis komitetas SCCS (Scientific Committee on Consumer Safety), tačiau jų darbas paliečia tik tam tikrus ingredientus, prireikia daug laiko, kol gauti rezultatai tampa reglamentais.

  Tokia pati problema buvo ir medicinoje, kol nebuvo priimta viena sistema, leidžianti atsakyti į rūpimus klausimus, remiantis visų vertingų tyrimų rezultatais. Į vaistus šiuo metu negali patekti medžiagos, apie kurių poveikį sveikatai nėra duomenų arba jų yra labai mažai. Kosmetikoje vis dar naudojami ingredientai, apie kurių poveikį nėra žinoma, taip pat vis dar yra naudojami ingredientai, apie kuriuos surinkta pakankamai neigiamos informacijos. Geras pavyzdys yra triklozanas. Nors sistematiniai tyrimai parodė, kad jis yra toksiškas ir neigiamai veikia skydliaukės hormonus, jis vis dar yra naudojamas kosmetikoje.

  Naujiena parengta pagal cosmeticsdesign.com  informaciją

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.