BLOGas

Mokslininkai atrado būdą, kaip prakaitą paversti kvepalais

0

Naujas mokslininkų iš Belfasto karališkojo universiteto atradimas padės sukurti „išmaniuosius kvepalus“, kurių aromatą „aktyvuos“ prakaitas. Vadinasi, naudodamasis tokiais kvepalais žmogus tuo geriau kvepės, kuo daugiau prakaituos.

Šį atradimą tikrove pavertė nauja kvepalų perdavimo sistema, kuri leidžia kontroliuoti, kada kvepalai pasklis po kūną. Ateities kvepalus „aktyvuos“ drėgmė, tad vos tik pradėjus pakaituoti, nuo žmogaus pasklis kvepalų aromatas. Į kvepalų sudėtį įtraukti antibakteriniai ingredientai taip pat padės slopinti nemalonų prakaito kvapą, tad galima sakyti, kad prakaitas virs kvepalais.

Projekto vadovas, dr. Nimalas Gunaratne‘as pažymi, kad kontroliuojama skysčių perdavimo sistema bus naudinga ne tik parfumerijoje, bet ir kosmetikoje bei medicinoje, kur leis kontroliuoti kada ir kaip odai yra perduodamos aktyviosios medžiagos.

Naujiena parengta pagal cosmeticsdesign.com  informaciją ir pubs.rsc.org publikuotą tyrimą Pro-fragrant ionic liquids with stable hemiacetal motifs: water-triggered release of fragrances

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.