• BLOGas

  KAIP UV FILTRAI VERČIA KORALUS ZOMBIAIS

  0

  Ne, čia ne juokai ir ne „Walking Dead“ reklama. Mokslininkai jau seniai pastebėjo vadinamuosius „koralus-zombius“. Tai koralai, kurių išvaizda pasikeitusi, o jų reprodukcija sutrikusi. Dėl keisto augimo sutrikimo koralai pradėjo nykti ir mokslininkai perspėja apie rimtą pavojų.

  Floridos universiteto mokslininkai atliko tyrimus 34 Karibų vietovėse ir praneša, kad „naujienos prastos“. Šis ir kiti tyrimai, kurių metu buvo įvertintos 327 koralų kolonijos, rodo, kad koralų rifai nyksta ir dėl to gali būti kalti... UV filtrai. Pastebėta, kad „koralų-zombių“ daugiausia vietovėse, kur aktyviai ilsisi žmonės. Praeitų metų tyrimas parodė, kad tokiose vietovėse vanduo yra užterštas UV filtru – oksibenzonu.

  Mokslininkai mano, kad oksibenzonas gali sukelti DNR pokyčius koraluose, neigiamai veikia jų vystymąsi ir reprodukciją, pakeičia spalvą. Manoma, kad didžiausia problema yra pastaruoju metu išpopuliarėję purškiami kremai nuo saulės. Purškikliuose esantis UV filtras yra nepatvarus ir lengvai nuplaunamas vandens. Mokslininkai skatina purškiklius keisti į įprastus kremus nuo saulės, o nardytojus rinktis visą kūną uždengiančius kostiumus, kad nereiktų papildomai naudoti apsaugos nuo saulės.

  Naujiena parengta pagal cosmeticsdesign.com  informaciją

  Žymės:

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.