• BLOGas

  KAIP MOKSLININKAI ŽMOGAUS ODĄ SPAUSDINA

  0

  Taip, perskaitėte teisingai. "Science Daily” praneša, kad mokslininkams pavyko naudojant 3D spausdinimo technologiją sukurti žmogaus odą.

  Mokslininkai iš Carloso III universiteto Madride, CIEMAT aplinkos ir technologijų tyrimo centro,  bei “Bioten group” kompanijos sukūrė 3D spausdintuvą, kuris gali sukurti visiškai funkcionuojančią žmogaus odą. Ši atspaudinta oda yra tinkama pacientų transplantacijai arba mokslininkų tyrimams testuojant kosmetiką, chemikalus ir farmacinius produktus. Technologija sumažins išlaidas, reikalingas kosmetikos testavimui bei paskatins greičiau atsisakyti testavimo su gyvūnais visame pasaulyje.

  Oda yra vienas pirmųjų gyvų žmogaus organų, sukurtų naudojant bio-spausdinimo technologiją.  Mokslininkų sukurta oda yra tokia pati, kaip ir natūrali - jos išorėje apsauginis sluoksnis epiderimis, atliekantis apsauginę funkciją. Giliau yra tikroji oda, kuri sugeba pati gaminti kolageną, proteiną suteikiantį odai stangrumo ir elastingumo.

  Kuo skiriasi mokslininkų 3D bio-spausdinimas, nuo to, kurį naudojame kasdien? Vietoje spausdinimo kasečių ar rašalo, yra naudojami biologiniai komponentai. Šiuo metu nauja technologija laukia Europos Sąjungos reguliavimo tarnybų leidimų, kurie leis 3D būdu spausdintą odą transplantuoti pacientams bei naudoti pramonėje.

  Parengta pagal sciencedaily.com informaciją

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.