BLOGas

KĄ ŽINOME APIE SKIEPUS NUO AKNĖS?

0

Vien Lietuvoje daugiau nei 300 tūkst. žmonių kenčia nuo aknės, o dermatologai pastebi, kad paauglių laikyta liga vis dažniau paliečia suaugusius. Kas keisčiausia, mokslininkai iki šiol negali tiksliai pasakyti, kas sukelia šią odos ligą, o tai neleidžia veiksmingai jos gydyti. Tikimasi, kad aknę padės išgydyti skiepai.

 

Mes žinome, kad aknė yra susijusi su riebalinių liaukų sutrikimais, dėl kurių suaktyvėja porose gyvenanti bakterija Propionibacterium acnes. Priežasčių, kas lemia tuos sutrikimus yra ne viena, ir tai, kas tinka vienam atvejui, gali visai netikti kitam. Būdų kaip gydyti aknę taip pat yra ne vienas, o atitaikyti būtent tą, kurio reikia, sudėtinga. Kartais užtenka pakeisti naudojamą kosmetiką, kartais tenka keisti mitybos įpročius, o kartais tenka ir ilgą laiką vartoti vaistus. Taigi mokslininkai nusprendė pažiūrėti į šią problemą kitaip, nebeieškoti priežasčių ar naujų vaistų, o apskritai užkirsti kelią aknės atsiradimui. Pasak jų, jau greitai gali užaugti karta, kuri nežinos, kas iš viso yra aknė, randai ir gniuždantis nepasitikėjimas savimi dėl spuogų.

 

Kalifornijos universiteto mokslininkai kuria skiepus nuo aknės. Pasak jų, didžiausias iššūkis, kaip sukurti skiepus, kad šie nepažeistų natūralios odos mikrobiomos. Lengviausias būdas atsikratyti aknės, būtų sunaikinti ją sukeliančią bakteriją P. acnes. Tačiau ji yra natūrali odos mikrobiomos dalis ir užtikrina sveiką odos funkcionavimą. Be to, nors nuo jos prasideda uždegiminis procesas, ne ji yra aknės atsiradimo priežastis. Mokslininkai bando sukurti skiepus, kurie išsaugotų bakterijas ir apsaugotų mūsų organizmą nuo jų suaktyvėjimo. Kol kas tyrimai buvo atlikti su pelėmis. Mokslininkai suleido joms P. acnes antigeno ir taip paskatino gamintis antikūnius, kurie leido apsisaugoti nuo uždegiminių procesų. Vakcina gamina iš žmonių ląstelių, kurie sirgo akne. Šiuo metu mokslininkai ruošiasi klinikiniams tyrimams su žmonėmis.

 

Journal of Investigative Dermatology, The Anti-Inflammatory Activities of Propionibacterium acnes CAMP Factor-Targeted Acne Vaccines, Yanhan Wang, Tissa R. Hata, Yun Larry Tong, Ming-Shan Kao, Christos C. Zouboulis, Richard L. Gallo, Chun-Ming Huang



 

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.