Benzoic acid

Parašyta: December 31,2000

Informacija

Lietuviškas pavadinimas:
Benzoinė rūgštis
Gali kimšti poras:
Gali erzinti odą:
Saugumas:
Vidutinio saugumo
Poveikis sveikatai:
reguliuojamas EU
Kitos savybės:
konservantas, reguliuoja pH

Aprašymas

Benzoinė rūgštis (Benzoic acid) - konservantas, antibakterinė medžiaga burnos priežiūros priemonėse, dezinfektantuose. Benzoinė rūgštis natūraliai randama uoguose, riešutuose, prieskoniuose ir daržovėse, todėl ji kaip konservantas naudojama ne tik komsmetikoje, bet ir maisto pramonėje. Šio konservanto koncentracijos ribojamos ES. Jis dažniausiai naudojamas kartu su kitais konservantais, kad būtų suteikta platesnė apsauga. 

Poveikis odai ir sveikatai: ES mokslinis vartotojų produktų komitetas savo išvadose rašo: "Benzoinė rūgštis saugi nuplaunamose priemonėse iki 2,5 proc., burnos priežiūros priemonėse iki 1,7 proc. ir nenuplaunamose priemonėse iki 0,5 proc."

Benzoinės rūgšties koncentracijos: kosmetikos produktuose, kai naudojamas kaip konservantas - iki 0,5 proc., kai naudojamas dezinfektantuose - iki 2,5 proc. 

Kiti benzoinės rūgšties pavadinimai: BENZENECARBOXYLIC ACID, BENZENEFORMIC ACID, BENZENEMETHANOIC ACID, BENZOIC ACID, BENZOIC ACID,, CARBOXYBENZENE, DRACYCLIC ACID, PHENYLCARBOXYLIC ACID, and PHENYLFORMIC ACID

Šaltiniai:

https://ec.europa.eu/health/ph_risk/committees/04_sccp/docs/sccp_o_015.pdf

incibeauty.com

ewg.org

paulaschoice.com

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov