Ascorbyl palmitate

Parašyta: January 05,2001

Informacija

Lietuviškas pavadinimas:
Askorbilo palmitatas
Naudingas:
Taip
Gali kimšti poras:
Gali erzinti odą:
nėra duomenų
Saugumas:
Saugus
Kitos savybės:
vitamino C forma, antioksidantas, šviesina odą, skatina kolageno sintezę

Aprašymas

Askorbilo palmitatas (ascorbyl palmitate) - stabili vitamino C forma. Askorbilo palmitatas yra sintetinis junginys iš askorbo rūgšties (vitamino C) ir riebalų rūgšties palmitino. Junginys yra lipofilinis, vadinasi, gerai tirpsta riebaluose, o tai reiškia, kad gali veiksmingai įsiskverbti į odą per lipidinį odos barjerą.

Askorbilo palmitatas naudojamas: Naudojama prausikliuose, tonikuose, kremuose ir serumuose, galima rasti ir plaukų priežiūros priemonėse. Pagrindinė jo funkciją kosmetikoje - šviesinti odą. Ingredientas taip pat dažnai naudojamas anti-aging priemonėse. Tyrimai rodo, kad vitaminas C  skatina kolageno gamybą ir odos regeneraciją, todėl naudojant suteikia odai elastingumo ir stangrumo. Dar viena svarbi ingrediento savybė - askorbilo palmitatas yra puikus antioksidantas. Jis saugo odą nuo laisvųjų radikalų ir kenksmingų išorinių veiksnių, tokių kaip UV spinduliai ir aplinkos tarša.

Neigiamas askorbilo palmitato poveikis odai ir sveikatai: nors tai saugus ingredientas, gali pasitaikyti jautrumo ar alerginių reakcijų, ypač jei oda jautri ar pažeista. Taip pat oda gali tapti jautresnė saulės spinduliams.

Kiti askorbilo palmitato pavadinimai:  6-HEXADECANOATE L-ASCORBIC ACID, 6-O-PALMITOYLASCORBIC ACID, ASCORBIC ACID PALMITATE, ASCORBIC PALMITATE, ASCORBYL 6-PALMITATE, VITAMIN C PALMITATE , ASCORBYL APALMITIC ACID, L-ASCORBIC ACID, LASCORBIC ACID, 6HEXADECANOATE, PALMITOYL L-ASCORBIC ACID.

Šaltiniai ir nuorodos:

ewg.org 
specialchem4cosmetics.com
www.cosmeticsinfo.org
truthinaging.com
pubchem.ncbi.nlm.nih.gov