Lietuviškas pavadinimas:
Aliuminio chlorohidratas
Saugumas:
Vidutinio saugumo
Poveikis sveikatai:
gali būti toksiškas
Kitos savybės:
antiperspirantas, dezodorantas
Aprašymas
Aliuminio chlorohidratas (aluminum chlorohydrate ) - aliuminio druska.
Aliuminio chlorohidratas kosmetikoje naudojamas: dažniausiai sutinkamas antiperspirantų sudėtyse, kur veikia kaip mechaninė prakaito sustabdymo priemonė.
Aliuminio chlorohidrato poveikis odai ir sveikatai: aliuminis yra trečias dažniausiai aplinkoje sutinkamas elementas. Nors yra tyrimų, rodančių, kad dideli kiekiai aliuminio gali kenkti sveikatai, bet nėra jokių tyrimų, įrodančių, kad naudojamas kosmetikoje jis sukeltų sveikatos sutrikimų. Taip pat tyrimai rodo, kad labai nedidelė dalis aliuminio iš kosmetikos patenka į organizmą, palyginus, kiek jo patenka į mūsų organizmą iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, maisto (1). Dėl tos pačios priežasties galime atmesti ir Alzheimerio ligos riziką. Pasaulio sveikatos organizacija, FDA, JAV vėžio ascociacija neigia, kad aliuminio chlorohidratas yra susijęs su krūties vėžiu (2,3,4). Tačiau ingredientas pelnė neigiamą reputaciją, kai krūties vėžio audiniuose buvo rasta aliuminio (5).
Aliuminio chloridas gali erzinti odą, ypač peiliuku skutamoms pažastims, paskatinti spuogų atsiradimą. Priemonių su šiuo ingredientu nerekomenduojama naudoti jautriai, pažeistai, sudirgusiai odai.
Tyrimai:
2005 metais nedidelis tyrimas atrado padidėjusi aliuminio kiekį krūties vėžiu sergančių pacienčių pažastų srityje. (5)
2002 metais mokslininkai iš Fredo Hutchinsono vėžio tyrimų centro atliko tyrimą, kurio metu lygino pažastų audinius tarp sveikų (793) ir krūties vėžiu sergančių moterų (810). Jokių skirtumų nebuvo pastebėta, tad prieita išvados, kad aliuminio druskos antiperspirantuose nesukelia vėžio. (6)
2006 metais nedidelis panašus tyrimas taip pat neatrado jokio ryšio tarp antiperspirantų ir krūties vėžio. Pagrindiniai atrasti rizikos faktoriai: atvejai šeimoje ir kontraceptinių tablečių vartojimas. (7)
2009 metų tyrimas vėl atrado ryšį tarp krūties vėžio bei genotoksiškumo ir antiperspirantų su aliuminio druskomis. Autoriai skatina tęsti tyrimus. (8)
Nuorodos ir šaltiniai:
ewg.org/skindeep
cosmeticsinfo.org/aluminum
truthinaging.com
(1) Flarend et al., Food Chem Toxicol. 2001 Feb;39(2):163-8 2 - Wisniewski, H.M., Terry, R.D., Peña, C., Streicher, E., Klatzo, I. Experimental production of neurofibrillary degeneration. J. Neuropath. & Exp. Neurol., 1965, 24: 139.
(2) http://www.inchem.org/documents/ehc/ehc/ehc194.htm#SectionNumber:11.1
(3) http://www.fda.gov/OHRMS/DOCKETS/98fr/03-14140.htm
(4) http://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths/antiperspirants-fact-sheet
(5) Darbre PD. Aluminium, antiperspirants and breast cancer. Journal of Inorganic Biochemistry 2005; 99(9):1912–1919.
(6) Mirick DK, Davis S, Thomas DB. Antiperspirant use and the risk of breast cancer. Journal of the National Cancer Institute 2002; 94(20):1578–1580.
(7) Fakri S, Al-Azzawi A, Al-Tawil N. Antiperspirant use as a risk factor for breast cancer in Iraq. Eastern Mediterranean Health Journal 2006; 12(3–4):478–482.
(8) Darbre P.D. (2009). Underarm antiperspirants/deodorants and breast cancer. Breast Cancer Research11 (Suppl. 3): S5
//the_tags('Žymės: '); ?>