Alcohol

Parašyta: December 31,2000

Informacija

Lietuviškas pavadinimas:
Alkoholis, etanolis
Žalingas:
Taip
Žala:
sausina, dirgina, pažeidžia odos apsauginį sluoksnį ir sutrikdo apsauginės odos funkcijas, sukelia apoptozę (ląstelių mirtį)
Gali kimšti poras:
nėra duomenų
Gali erzinti odą:
Saugumas:
Vidutinio saugumo
Poveikis sveikatai:
dirgina akis, sausina odą ir plaukus, pažeidžia apsauginį odos barjerą, odos ląsteles
Kitos savybės:
tirpiklis, pasižymi sutraukiamuoju, antibakteriniu poveikiu, mažina klampumą

Aprašymas

Alkoholis arba etanolis, etanolio alkoholis (alcohol) - dažnai kosmetikoje naudojamas tirpiklis (nepainioti su riebiaisiais alkoholiais).

Alkoholis yra naudojamas: įvairiose kosmetikos priemonėse, dažniausiai tonikuose, makiažo valikliuose ir kremuose. Alkoholis yra paplitęs natūralios kosmetikos priemonėse.

Alkoholio poveikis odai ir sveikatai: žemos molekulinės masės alkoholiai: etanolis, denatūruotas alkoholis, etilo alkoholis, metanolis, benzilo alkoholis, izopropilo alkoholis, SD alkoholiai pažeidžia odos apsauginį sluoksnį, taip ne tik sausindami ir dirgindami odą, bet ir neleisdami odos veiksmingai apsisaugoti nuo UV spindulių, laisvųjų radikalų, bakterijų. Dėl šios priežasties ilgainiui yra ardomas kolagenas ir skatinami odos senėjimo procesai, sukelia apoptozę (ląstelių mirtis). Taip pat alkoholis dirgina odą, gali sukelti konktaktinį dermatitą(1,2,3). Alkoholis skatina kitų medžiagų patekimą į odą (4). Dirgina akis.

Tyrimai:

  • Kanados mokslininkų tyrimas parodė, kad nedidelės koncentracijos ir/ar ilgas alkoholio naudojimas odai sukelia apoptozę (ląstelių mirtį). (1)
  • Vokiečių mokslininkų tyrimas parodė, kad alkoholis dirgina odą, gali sukelti kontaktinį dermatitą. (2)

Kiti pavadinimai: ETHANOL, ABSOLUTE ETHANOL; DISTILLED SPIRITS; ETHANOL, UNDENATURED; ETHYL ALCOHOL; ETHYL HYDROXIDE; UNDENATURED ETHANOL; ABSOLUTE ETHANOL; AETHANOL (GERMAN) ; AETHYLALKOHOL (GERMAN) ; ALCOHOL DEHYDRATED; ALCOHOL, ANHYDROUS

 

Šaltiniai ir nuorodos: (1) - Neuman MG, Haber JA, Malkiewicz IM, Cameron RG, Katz GG, Shear NH,Ethanol signals for apoptosis in cultured skin cells, 2002 (2) - Lachenmeier DW, Safety evaluation of topical applications of ethanol on the skin and inside the oral cavity, 2008 (3) - ilo.org (4) - Berner B et al; J Pharm Sci 78 (6): 472-6 (1989) ewg.org/skindeep Pubmed paulaschoice.com truthinaging.com Toxnet