• BLOGas

  Fotografė fiksuoja unikalios odos savininkus

  0
  Natalie McComas, fotografė iš Australijos, savo nuotraukų serijoje "In This Skin" fiksuoja unikalios odos savininkus. Keliaudama po pasaulį ji susitinka su žmonėmis, kuriuos vienija vienas ir tas pats bruožas - odos dėmės, kurios išskiria juos iš aplinkinių. Pasak N. McComas, jos serija skirta pamatyti unikalų šių žmonių odos grožį ir pažinti išskirtines asmenybes. Viena iš projekto herojų yra australų muzikos grupės "The Grates" vokalistė Patience Hodson, kuri turi didelę įgimtą rausvą dėmę, dengiančią pusę kūno. Ji sako, kad išskirtinė oda yra tarsi jos "supergalia", barjeras, saugantis ją nuo piktų aplinkinių. "Mano oda yra apsauginis barjeras nuo netolerantiškų ir nesuprantingų žmonių."
  igimtos-odos-demes "Mano oda yra apsauginis barjeras nuo netolerantiškų ir nesuprantingų žmonių". Patience
  Kita herojė Nikki iš Pensilvanijos, JAV, pasakoja, kad vos tik jai gimus, tėvai buvo perspėti, jog pasiruoštų morališkai. Dabar jaunai moteriai ši istorija kelia šypseną, bet tėvai buvo ne juokais išsigandę ir nusiramino tik savo akimis išvydę dukrą - jos ranką dengė rausva įgimta dėmė. Dabar ji papuošta tatuiruote. Nikki sako, kad vienintelis nepatogumas dėl įgimtos dėmės buvo tas, kad apsirgus, ji visada nusidažydavo mėlyna spalva, tad Nikki negalėdavo apgauti tėvų, jog yra sveika. "Neketinu slėpti savo dėmės. Niekada nebuvau drovi ir neketinu tokia tapti", - sako mergina, ketinanti tapti sesele.
  igimtos-odos-demes-2 "Neketinu slėpti savo dėmės. Niekada nebuvau drovi ir neketinu tokia tapti". Nikki
  Marisos iš Los Andželo, JAV, 75 proc. kūno dengia pigmentinės dėmės, kurias sukėlė Klipelio-Trenone-Vėberio sindromas (dar vadinamas liepsniniu apgamu)."Pusė mano kūno yra mėlynos spalvos, bet man tai ne nuosprendis - tai dovana. Žmonės ypač socialiniuose tinkluose stebisi, kaip galiu taip lengvai susitaikyti su savo oda. Tačiau man niekada nereikėjo susitaikyti: esu tokia, kokia esu ir neįsivaizduoju, kad galėtų būti kitaip. Žmonės mane vadina drąsia, bet man nereikia drąsos būti savimi", - sako Marisa.
  igimtos-odos-demes-3 "Žmonės mane vadina drąsia, bet man nereikia drąsos būti savimi". Marisa
  Įdomu, kad daugeliu atveju nėra žinoma, kodėl įgimtos dėmės atsiranda, kas lemia jų dydį ir atsiradimo vietą. Taip pat nėra nustatyta, ar polinkis į įgimtas dėmes yra paveldimas. Natalie McComas oficialus puslapis Daugiau"In This Skin" nuotraukų ir istorijų 

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.