• BLOGas

  DOVANA VANDENYNAMS: KALĖDOS BE BLIZGUČIŲ

  0

  Neseniai vadavome vandenynus nuo plastikinių mikrodalelių, kuriomis buvo prikimštos dantų pastos, veido ir kūno šveitikliai, o dabar atėjo metas pakariauti su blizgučiais.

   

  Kosmetikos priemonės su blizgančiomis dalelėmis tapo nepaprastai populiarios, jos dedamos ne tik į akių šešėlius ar nagų laką, bet ir į kūno kremus ar vonios bombas. O ką jau kalbėti apie kosmetinius pabarstukus, kuriuose bligzučiuose galima nors ir išsimaudyti.


  Blizgios dalelės yra ne kas kita kaip mikroplastikas ir veikia vandenynų gyventojus lygiai taip pat neigiamai, kaip ir plastikinės mikrodalelės, apie kurias ne kartą kalbėjome šiame blog'e. Jos per mažos, kad būtų pagautos valymo sistemų, tad patenka į ežerus, upes, vandenynus, o iš ten į mitybos grandinę.

   

  Tiesa, į šią kategoriją nepatenka blizgutis, gaunamas iš natūralaus žėručio. Tai dažniausiai itin smulkios žėrinčios dalelės, randamos dekoratyvinėje kosmetikoje, o sudėtyje žymimos - mica. Didesnės žėrinčios dalelės, kurios pasižymi taisyklinga forma, dažniausiai yra gaminamos ir folijos arba plastiko. Štai šių blizgučių reiktų vengti, ypač jei tai nėra būtina.

  P.S. Nors čia ir ne mūsų laukas, bet rinkdamiesi kalėdinius žaisliukus ir kitus papuošimus taip pat prisiminkite, kad aplinkai geriau rinktis mažiau blizgėjimo.

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.