• BLOGas

  ATE, BRANDONAI

  0

  Jei pražiopsojote kanadiečių “DECIEM” ženklo peripetijas, praleidote tikriausiai geriausią realybės dramą, kuri per pastaruosius dešimtmečius vyko kosmetikos pasaulyje. 

   

  Brandonas Truaxe’as per trumpą laiką sugebėjo įvykdyti tikrą revoliuciją apsnūdusiame kosmetikos versle. 2013 metais jis įkūrė kosmetikos kompaniją DECIEM, o po šiuo vardu 12 unikalių ir išskirtinių kosmetikos ženklų. Jau 2015 metais DECIEM tapo karščiausia kosmetikos naujiena, kurios produktus pirkėjai graibstė greičiau, nei kanadiečių kompanija spėjo gaminti. Vienu metu laukiančiųjų sąrašas siekė 25 tūkst. žmonių. 2018 metais DECIEM buvo žadamas 300 milijonų dolerių pelnas. Pats populiariausias DECIEM ženklas - “The Ordinary”. Jis pasiūlė efektyvias kosmetikos formules už prieinamą kainą ir paskatino pirkėjus tapti sąmoningais kosmetikos naudotojais: domėtis ingredientais, sudėtimis ir poveikiu. B. Truaxe’as garsiai kritikavo nepagrįstas kosmetikos kainas ir pasiūlė nematytas alternatyvas, kainos atžvilgiu. Pavyzdžiui, jis pasiūlė marulų aliejų 9 kartus pigiau nei konkurentai “Drunken Elephant”.  Produkto aprašyme B. Truaxe’as pajuokavo, kad turėtum būti “girtas”, kad už šio aliejaus 30 ml prašytum 72 dolerių ir pardavinėjo savo "The Ordinary" produktą vos už 8 dolerius.

   

  B. Truaxe’ą galima drąsiai pavadinti ir pačiu ekscentriškiausiu šių laikų CEO. Dabar, jau buvusiu, nes teismo sprendimu jis yra nušalintas nuo vadovo pareigų. Tokių veiksmų pageidavo dalininkas “Estee Lauder”, kuriam priklauso 28 proc. DECIEM akcijų. "Estee Lauder" užrūstino netikėtas B. Truaxe’o pareiškimas “Instagram”, kad visa kompanija uždaroma dviems mėnesiams dėl finansinių nusikaltimų. Jis išsiuntinėjo elektroninius laiškus visiems darbuotojams, kuriuose reikalavo uždaryti elektroninę bei fizines parduotuves, o nepaklususius pagrasino atleisti. Jau kitą dieną elektroninės parduotuvės svetainė nusidažė raudona spalva ir neveikė, o fizinės parduotuvės buvo uždarytos. 

   

  Ištrauka iš "Instagram" pranešimo, kuriuo B. Truaxe'as paskelbė apie kompanijos uždarymą

   

  Kas nutiko? Apie kokius finansinius nusikaltimus kalbama? Niekas nesupranta, kaip ir keistų DECIEM vadovo veiksmų. Sunkiai paaiškinamas B. Truaxe’o elgesys prasidėjo šių metų vasario mėnesį. Tada jis netikėtai pranešė, kad nutraukia kompanijos rinkodaros planus ir asmeniškai valdys DECIEM socialinius tinklus. Nors toks sprendimas buvo netikėtas ir beprecedentinis, tačiau B. Truaxe’as mėgo kalbėti apie savo produktus, gerai išmanė kosmetikos chemiją ir verslą, tad atrodė, kad jis turi dar nematytų idėjų, kaip valdyti kompanijos socialinę erdvę. Po šio pranešimo "Instagram" sekėjų skaičius gerokai išaugo, tačiau ko nežinojo paprasti DECIEM gerbėjai, kad po kelionės į Mongoliją, B. Truaxe’o elgesys pasikeitė.

   

  Dar neseniai štai taip atrodė DECIEM "Instagram" paskyra

   

  DECIEM “Instagram” paskyra pasikeitė ir tapo neatpažįstama, blogąja prasme. Ji tapo panaši į kompanijos vidaus komunikacijos platformą, kurioje B. Truaxe’as aiškindavosi santykius su pavaldiniais ir partneriais, keldavo šokiruojančius vaizdus, pavyzdžiui, šiukšles Maroke, benamius ar negyvos avies nuotrauką. Jis taip pat pradėjo trinti neigiamus komentarus, o jų autorius žadėjo paduoti į teismą. Netrukus pasirodė ir pranešimai apie tai, kad jis persekiojamas, sekamas, o balandžio 15 d. B. Truaxe’as sukėlė tikrą sąmyšį tarp sekėjų, prašymas kviesti policiją, nes jo gyvybei gresia pavojus. B. Truaxe’as taip ir nepaaiškino, kas jam nutiko. Galiausiai spalio 8 dieną pasirodė vaizdo įrašas, kuriame jis sakosi uždarantis visą kompaniją dėl finansinių nusikaltimų ir žadantis sukelti revoliuciją.

   

  "Instagram" paskyroje pasirodęs B. Truaxe'o prašymas kviesti pagalbą

   

  Pastarąjį pusmetį DECIEM viduje nuotaikos taip pat nebuvo pačios geriausios. Darbuotojai žiniasklaidoje anonimiškai paskelbė, kad patiria patyčias, seksualinį priekabiavimą, išnaudojimą. Atsakas į tai - atleista daugiametė dešinioji ranka Nicole Kilner ir visa komanda, atsakinga už DECIEM produktų įvedimą į JAV (tiesa, vėliau N. Kilner buvo priimta atgal, o šiuo metu, po B. Truax’eo atleidimo, užima CEO pareigas).Taip pat nutrauktas bendradarbiavimas su Dr. Tijion Esho. Tris metus kurta linija buvo išimta iš prekybos praėjus vos 5 mėnesiams po pasirodymo. B. Truaxe’as tiesiog pareiškė, kad produktai niekam nepatiko.

   

  "Instagram" pranešimas, kuriuo buvo nutraukta "Esho" linija praėjus vos 5 mėnesiams po pasirodymo

   

  Kur šiandien yra B. Truaxe’as? Po to kai teismo sprendimu jis buvo pašalintas iš CEO pareigų, o prieiga prie “Instagram” atimta, DECIEM sėkmingai atnaujino savo veiklą. Apie ekscentriškąjį įkūrėją nėra jokių žinių. "Instagram" įrašai, "nepatogūs" kompanijai, tiesiog ištrinti. Gerbėjai ir dramos stebėtojai plačiai diskutuoja apie tai, kas galėjo nutikti B. Truaxe'ui ir paskatinti tokį nesuvaldomą ir nenuspėjamą jo elgesį. Per šį audringą laikotarpį pats B. Truaxe'as yra ne kartą užsiminęs, kad jį bandoma uždaryti į psichiatrinę ligoninę. Po jo pranešimais buvo galima perskaityti daugybę susirūpinusių jo psichologine sveikata gerbėjų komentarų, tačiau jų autorius B. Truaxe’as žadėjo paduoti į teismą. Taip pat atsirado vietos ir sąmokslo teorijai. “Reddit” yra susikūrusi grupė, kuri tikina, kad B. Truaxe’as yra visiškai sveikas, tiesiog jis iš tiesų atskleidė didelio masto finansinius nusikaltimus, todėl su juo bandoma susidoroti ir apšaukti psichiniu ligoniu. 

   

  Telieka laukti, kaip ši istorija baigsis ir ar dar ką nors sužinosime apie ekscentriškiausią kosmetikos versle vadovą.

   

  Labai laukiame jūsų komentarų!


  Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.