BLOGas

SVARBU: keisis "KDNR" įvertinimai arba kas nutinka, kai “žalias“ ingredientas virsta „raudonu“?

1

Šitą istoriją tikrai visi žinome iš detektyvinių knygų ar filmų: nors visą laiką bylose įtariami susikompromitavę ir prastos reputacijos veikėjai, išaiškėja, kad žudikas yra pats nekalčiausias istorijos personažas. „Kosmetikos DNR“ po padidinamuoju stiklu stebi visus ingredientus, bet mes visada tikimės, kad blogų žinių gausime apie mūsų „raudonuosius“ ingredientus, tuos, apie kurių potencialų pavojų yra žinoma. Tačiau šį kartą nutiko taip, kad prastos žinios atėjo apie mūsų "žaliąjį" ingredientą. Situacija gana kebli, tad pabandysime viską paaiškinti papunkčiui.

Kas tai per ingredientas? Poliaminopropilo biguanidas.

Kur jis naudojamas? Kremuose, makiažo valikliuose ir šlapiose servetėlėse. Taip pat lęšių valikliuose, net žaizdų dezinfekavimui.

Kokią funkciją jis atlieka kosmetikoje? Konservanto.

Kaip iš „saugiu“ jis virto potencialiai „pavojingu“? Jei patikrinsite šį ingredientą įvairiose šaltiniuose, pavyzdžiui, ewg.org, „Vikipedijoje“, paulachoice.com puslapiuose, pamatysite, kad jis laikomas saugiu ingredientu kosmetikoje. Tačiau „Europos Komisijos“ mokslininkų komitetas SCCS dar 2014 metais paskelbė, kad jis toksiškas įkvėpus, o 2015 metais pasirodė žinia, kad net maksimali leistina koncentracija - 0,3 proc. nebėra saugi, nes galimai pasižymi mutageniškos savybėmis (1).

Kas dabar bus? Europos Komisija taip galutinai ir nepaskelbė: ar ingredientą draudžia visiškai, ar tiesiog sumažins maksimalią leistiną koncentraciją. Kol kas yra draudžiama pardavinėti kosmetiką, kurioje jo daugiau nei 0,3 proc. Daugybė kosmetikos gamintojų savo produktų su poliaminopropilo biguanidu iš prekybos neišėmė, o tai rodo, kad juose naudojama koncentracija nesiekia 0,3 proc.  Tačiau Danijos vartotojų tarnyba THINK, savaip interpretuoja SCCS mokslinio komiteto išvadas ir teigia, kad ingredientas iš viso negali būti naudojamas. Ji kovoja, kad visos priemonės su šiuo ingredientu būtų išimtos iš prekybos. Tai jau padarė keli Danijos tinklai. Kitose Europos šalyse tvyro tyla, niekas apie šią problemą nekalba.

Kaip tai atsilieps „Kosmetikos DNR“ įvertinimams? Mes juos būtinai pakeisime. Tiek mums, „Kosmetikos DNR“ kūrėjams, tiek jums, skaitytojams, teks susitaikyti, kad pažangą gali lydėti nusivylimai: įvertinimai ir rekomendacijos gali keistis. Tačiau tai tik į gerą pirkėjams, nes jie vis daugiau sužino apie ingredientus.

Ar man pakenkė priemonės su poliaminopropilo biguanidu? Ne, jei tos priemonės nebuvo purškiamos . Primename, kad ingredientas dar nėra uždraustas, o jei produktai nedingo iš prekybos, vadinasi, šios medžiagos koncentracija nesiekia potencialiai pavojingos.

Kol kas priemonių apžvalgos su šiuo ingredientu yra išimtos ir bus atnaujintos.

Čia galite paskaityti daugiau apie poliaminopropilo biguanidą.

(1) Scientific Committee on Consumer Safety SCCS OPINION ON the safety of poly(hexamethylene) biguanide hydrochloride (PHMB) The SCCS adopted this opinion at its 6th plenary meeting on 18 June 2014 

app.Komentarai

  1. Dabar suprantu, kodel mane isbere L'oreal micelinis vanduo - jame yra sio komponento. Nors jis sudetyje paskutinis, bet poveiki pajutau. Is pradziu net neitariau, kad isberimai atsirado nuo jo, bet nustojus naudoti - pamaciau pagerejima, kas atrode keista, nes sudetis pasirode saugi. Aciu uz informacija!

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.