BLOGas

Pokalbis su "Uoga Uoga"

6

"Kosmetikos DNR" kalbina vieną iš "Uoga Uoga" įkūrėjų - Leną Sokolovską. Klausėme visko, kas mums ir jums rūpi apie natūralią kosmetiką, jos ingredientus, pačią "Uogą Uogą" ir sužinojome, kaip gimsta tie nepakartojami priemonių pavadinimai! 

uoga-uoga-ikurejos-jovita-ir-lena "Uoga Uoga" įkūrėjos - Jovita Vyšniauskienė ir Lena Sokolovska
 

Papasakokite, kaip  kilo “Uoga Uoga” idėja? Kodėl natūrali ir rankų darbo kosmetika?

Pirmiausia kilo ne idėja, o poreikis. Kartu su drauge ir kolege Jovita pasigedom natūralios kosmetikos už prieinamą kainą. Pirmoji sveiku gyvenimu ir tuo, ką tepa ant odos, susidomėjo Jovita, tai prasidėjo kartu su motinyste. Jos domėjimasis įtraukė ir mane. Daug skaitėme, ieškojome, kuo pakeisti tai, ką naudojome iki tol, bet kainos buvo labai didelės, o lietuviškos alternatyvos neradome. Po truputį pradėjome šį bei tą gamintis pačios, pirmiausia – kaukes veidui, vėliau – lūpų balzamus, aliejų mišinius. Išvažiavome kosmetikos gamybos pasimokyti į Londoną. Žinių daugėjo, rezultatas darėsi vis geresnis. Savo priemones pradėjome dalinti mamoms, draugėms ir giminaitėms. Žmonėms patiko. Mes tobulinomės toliau, kol vieną vakarą kilo mintis, kad galime tuo užsiimti plačiau. Per naktį sukūrėme verslo planą, o Jovitos vyras Žanas iš karto ištarė pavadinimą „Uoga Uoga“. Nuo pat pradžių viską darėme pačios - nuo produktų kūrimo iki jų apipavidalinimo. Dabar mūsų kolektyvas prasiplėtė, turime daug pagalbininkių, bet vis dar visose srityse dirbame ir pačios, nuo gamybos iki kūrybos.

 

Ar buvo sunku į lietuvišką rinką įvesti visiškai naują kosmetikos prekės ženklą?

Sunku atsakyti vienareikšmiškai, kadangi pradėjome nuo savo ir artimųjų, o ne rinkos užkariavimo. Nežinojome, iki ko tai užaugs, bet labai norėjome padaryti viską teisingai ir tinkamai nuo pat pradžių. Neskaičiavom laiko tvarkydamos reikalingus dokumentus, ieškodamos laboratorijos, kuri tikrintų mūsų receptų saugumą, įrenginėdamos standartus atitinkančias patalpas ir ieškodamos geriausių tiekėjų. Ir dabar neskaičiuojam to laiko, dirbam nuoširdžiai kartu su visu kolektyvu ir negalvojam, sunku tai ar lengva. Svarbu, kad rezultatas džiugintu ir mus, ir mūsų klientes, aišku, ir klientus, bet daugiausiai tai – moterys.

 

Jūsų priemonės žavi originaliais ir išskirtiniais pavadinimais: „Kosmonautas“, „Akys kaip kokosai“, „Džiunglių eliksyras“ ir pan. Kas galvoja produktams pavadinimus ir kaip jie gimsta?

Kiekvienas produktas mums kaip vaikas. Kokią priemonę gaminti sprendžiame pagal savo poreikius, ko mums trūksta kasdienybėje, ir pagal klienčių laiškus, prašymus. Tačiau nuo idėjos iki produkto atsidūrimo prekyboje – ilgas procesas. Jis ilgai testuojamas, tobulinamas, jį vertina visas kolektyvas: nuo gamybos specialistų iki konsultančių ir net jų mamų ar sesių. Taip pat užtrunka, kol gauname recepto saugumo patvirtinimą iš laboratorijos, tad laiko sukurti pavadinimus turime marias. Ir jie gimsta labai skirtingomis aplinkybėmis, kartais labai greitai, kartais po ilgų „breinstormų“. Jovitos vyras Žanas, kuris rašo  mūsų produktams eiles, visada turi kokių netikėtų idėjų ir pasiūlymų. Kartais mums gimsta ir visokių juokingų variantų, kai kurie iš jų „prilimpa“, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo beprotiški, pavyzdžiui, blizgesys „Braškinis briedis“ arba „Akys kaip kokosai“ ir daug kitų.

 

Kuo jūsų priemonės skiriasi nuo kitų natūralios kosmetikos gamintojų?

Mūsų privalumai – patikimumas, šviežumas ir nuoširdumas. Pirma, mes labai atsakingai žiūrime į produktų sudėtį ir jei kažkuris ingredientas mums kelia abejonių, mes jo atsisakome. Renkamės tik tas sudėtines dalis, kurias naudoti leidžia ekologišką ir natūralią kosmetiką sertifikuojančios institucijos. Taip pat atidžiai tikriname receptų saugumą. Man labai keista, kad kai kurie lietuviškos natūralios kosmetikos gamintojai sudėtyje naudoja prieštaringai vertinamas sudėtines dalis, pavyzdžiui, propilenglikolį (propylene glycol). Pas mus tokių dalykų nerasite. Jei sakome, kad mūsų kosmetika natūrali, tokia ji ir yra. Nemažiau svarbus ir produktų šviežumas. Savo gamybą esame sutvarkę taip, kad produktai neužsistovėtų lentynose ir visada būtų kuo šviežesni.

 

Kodėl, jūsų nuomone, taip išpopuliarėjo natūralios ir ekologiškos kosmetikos priemonės?

Todėl, kad žmonės pradėjo daugiau domėtis, vis daugiau naudingos informacijos ir net mokslinių tyrimų jiems tapo pasiekiami ranka. Jie sužinojo, ko anksčiau nenutuokė – nuo kenksmingų priedų maiste iki pavojingų ingredientų kosmetikoje, kurie mažai reguliuojami ir neretai pavojingi sveikatai. Taip pat nemažai žmonių pradėjo ieškoti saugios alternatyvos, nes buvo priversti tai daryti dėl alergijų ir odos ligų, tapusių šio laikmečio rykšte.

 uoga-uoga-kosmetika

Ar natūrali kosmetika saugesnė už sukurtą laboratorijose? 

Pagrindinė priežastis, kodėl egzistuoja natūrali kosmetika, yra jos saugumas. Jį užtikrina aiški ir suprantama sudėtis. Sudėtinės dalys yra patikrintos laiko per šimtametę naudojimosi tradiciją ir istoriją. Sintetinius ingredientus, kurie leidžiami naudoti natūralioje ir ekologiškoje kosmetikoje, galima suskaičiuoti ant pirštų. Jie naudojami tik tada, kai to neįmanoma išvengti, o jų saugumas yra kruopščiai ištirtas. Kalbant apie sintetinius komponentus įprastoje kosmetikoje – jų yra tūkstančiai. Dauguma yra saugūs, bet yra ir nesaugių. Kai kurie nauji ingredientai buvo sukurti tik per pastaruosius dešimtmečius, todėl tyrimų apie jų saugumą trūksta, o ir saugios naudojimo istorijos tiesiog nėra. Dabar aktualus pavyzdys - nanodalelės, kurios plačiai naudojamos kosmetikoje, bet iš tiesų dar nėra nustatyta, ar jos neturi ilgalaikio neigiamo poveikio sveikatai.

 

Kaip ir sintetiniai ingredientai, taip ir natūralios medžiagos gali erzinti odą, kimšti poras, sukelti alergijas. Kaip pirkėjui išsirinkti geriausiai jam tinkančią priemonę?

Alergiją šiais laikais gali sukelti bet kas, pavyzdžiui, mano vyro tėtis yra alergiškas šalčiui... Žinau žmonių, kurie alergiški saulei. Alergizuoti gali sintetiniai ir natūralūs ingredientai. Lengviau įvertinti alergijos riziką, jei žinai, kam esi alergiškas, pavyzdžiui, riešutams, braškėms, tuomet aiški sudėtis tau leidžia įvertinti riziką. Visgi alergiją gali sukelti bet kas, todėl teigti, kad vienos ar kitos rūšies kosmetika alergizuoja labiau, aš nesiryžčiau. Prieš naudojant bet kokią kosmetiką, rekomenduojama ją išmėginti ant dilbio, pažiūrėti ar ji nealergizuos. Porų kimšimąsi gali nulemti daug priežasčių. Moterys dažnai susiduria su šia problema dėl hormoninių pakitimų, netinkamo maisto, ligų, neteisingos odos priežiūros, netinkamai pasirinktos makiažo priemonės, blogai valomos odos. Mano nuomone, natūralios kosmetikos priemonės poras kemša mažiau, nei įprasta kosmetika. Be to, natūralus kremas neturi jokio neigiamo poveikio, nėra toksiški. Kaip pasirinkti sau tinkamą? Reiktų įvertinti odos tipą, atkreipti dėmesį, koks aliejus jam tinkamas ir pagal tai rinktis kremus ar aliejų mišinius. Pavyzdžiui, sviestmedžių aliejus, kuris puikiai tinka sausai odai, gali kimšti poras riebesnei. Šiai geriausiai tinka simondsijų ir lazdynų riešutų aliejai. Kokosų aliejus nerekomenduojamas veido odai, išskyrus paakių, taip pat jis puikiai tinka kūnui. Žodžiu, priemonę veidui reikia rinktis atsakingai ir įdėmiai, kaip ir maistą, kurį valgai. Mūsų salelėse galima pasitarti su konsultantėmis, kurios tikrai daug žino, nes yra apmokytos ir pačios daug išbandžiusios. Jei žmogus turi labai problemišką odą, reiktų pradėti nuo mėginukų.

 

Kaip manote, kas lemia prieštaringas kosmetikos priemonių sudėtis, pavyzdžiui, priemonė nuo spuogų, kuri kemša poras?

Manau, kad kiekvieno žmogaus oda reaguoja skirtingai į tą pačią priemonę. Nemanau, kad tai daroma specialiai neatsargiai. Galbūt kartais taip nutinka ir todėl, kad, kaip sakiau anksčiau, naudojamos per mažai ištirtos priemonės, kurių šalutinis poveikis išryškėja po kurio laiko.

 

Ką manote apie alkoholio (etanolio) naudojimą kosmetikoje?

Alkoholis turi ir pliusų, ir minusų. Jo pliusas – jis naikina bakterijas ir valo odą, minusas – ją džiovina, jei jo yra daug. Mes turim tik du produktus, kuriuose alkoholio yra apie 20 proc., bet jie yra skirti tik riebiai odai. Tai yra tonikai, kurie gerai valo odą ir po jų rekomenduojame naudoti kremą, kuris subalansuotų odos riebalų pusiausvyrą. Šie mūsų tonikai turi nuolatinių klientų ratą, kurie juos naudoja ir pastebi teigiamą efektą, kovojant su odos problemomis. Produktuose, kurių pagrindinė funkcija nėra odos valymas ir dezinfekavimas, mes vengiame naudoti alkoholį. Kartais jo būna tada, kai savo priemonės sudėtyje naudojame vaistažolių ekstraktus (tinktūras), kurių neišgausi be alkoholio, bet tada jo koncentracija galutiniam produkte būna iki 0,5 proc. Tokia maža ji tikrai nesukelia džiovinimo efekto.

uoga-uoga-kosmetikos-receptu-knyga

Patvirtintumėte ar paneigtumėte populiarų teiginį, kad natūralūs ingredientai mažiau veiksmingi už sintetinius?

Esu įsitikinusi natūralių priemonių efektyvumu! Kaip beje ir mano verslo partnerė, ir visas mūsų kolektyvas bei mūsų nuolatiniai klientai. Iš objektyvios pusės viskas taip pat labai paprasta. Labai didelę nenatūralios kosmetikos dalį sudaro tiesiog vanduo ir mineralinis aliejus, kuris yra naftos subproduktas ir savyje neturi jokių naudingų medžiagų. Tuo tarpu natūralios kosmetikos pagrindą sudaro natūralūs aliejai, gėlių vandenys, kurie atlieka tas pačias funkcijas, bet dar ir papildomai turi vitaminų bei kitų naudingų elementų. Dauguma įprastos kosmetikos sudedamųjų dalių neturi nieko bendro su odos puoselėjimu, o tik su kosmetinės priemonės išvaizdos, kvapo, konsistencijos ir galiojimo laiko gerinimu.

 

Knygynuose pasirodė „Uoga Uoga“ natūralios kosmetikos receptų knyga. Kodėl verta gaminti kosmetiką namuose? Ar ji gali pakeisti pirktinę? 

Dalį pirktinės kosmetikos tikrai galima pakeisti. Pavyzdžiui, namie galite pasigaminti natūralią kaukę veidui ir kūnui, šveitiklių pirčiai, aliejų mišinių, kruopštesni pasidarys ir lūpų balzamų, žolelių tinktūrų, druskų voniai ir panašių dalykų. Bet yra priemonių, kaip lengvesnės konsistencijos baltieji kremai, šampūnai, lūpų blizgesiai, pudros ir pan., kurios reikalauja profesinių žinių, patirties, taip pat didelės gausos sudėtinių dalių. Namuose gaminti tam tikras priemones verta todėl, kad visada žinai, ką į jas įdėjai, kokiomis sąlygomis jas gaminai, jos bus visada šviežios, be to, gaminti iš esmės yra malonus procesas!

 

Kokie „Uoga Uoga“ artimiausi planai ir tikslai?

Pagrindinis mūsų tikslas yra ir toliau puoselėti kokybę, mylėti savo klientus ir jais rūpintis, skatinti gyventi darnoje su gamta. O planai - plėsti asortimentą ir plėstis. Planuojam priemonių plaukams ir dekoratyvinės linijos papildymus, taip pat kelis siurprizus savo klientėms pradžiuginti ir pakelti nuotaiką

app.Komentarai

  1. Nuostabi kosmetika.Rekomenduoju išbandyti.
  2. Perku "Uoga Uoga" produktus kelerius metus, nei karto nenuvylė. :) Super.
  3. Puiki kosmetika. Rekomenduoju
  4. Saunuoles merginos!! labai laukiu kada bus galima uzsisakyti produktu i uzsieni..
  5. Labai faina kosmetika:)) Linkiu Uoga Uoga kompanijai gyvuoti kuo ilgiau!:))
  6. Šaunus straipsnis :)

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.